Fandom

Wiedźmińska Wiki

Maximus Nonius Makrinus

3734strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Maximus Nonius Makrinus – rycerz mieszkający w księstwie Toussaint, właściciel majątku Casteldaccia, który otrzymał od księżnej Anny Henrietty. Był doskonałym szermierzem.

Popadł kiedyś w konflikt z rycerzem Cystusem von Wittanem herbu Gawron. Cystus był zazdrosny o swoją ukochaną Lucienne i wyzwał Maximusa na pojedynek. Makrinus z łatwością wygrał i odciął von Wittanowi palec. Następnie pohańbił go darowując mu życie. Ludzie zaczęli odwracać wzrok od Cystusa. Von Wittan nie mógł znieść tej pogardy i na wiele lat wyjechał z Toussaint. Pałając żądzą zemsty stał się raubritterem i zaczął zbierać lojalnych rozbójników, którzy mieli znaleźć Maximusa.

Parę miesięcy przed drugą wizytą Geralta w Toussaint Cystus powrócił do księstwa i zajął zamek Mont Crane. Wkrótce powrócili jego ludzie z informacją, że Maximus przebywa w swoim majątku Casteldaccia. Von Wittan natychmiast wysłał tam podwładnych z misją wymordowania Makrinusa i jego rodziny. Nie udał się tam osobiście, gdyż nie mógłby znieść widoku twarzy Maximusa. Rozbójnicy napadli nocą na posiadłość i wyciągnęli wszystkich z łóżek. Rycerz próbował przekupić swoich oprawców pieniędzmi schowanymi w skrytce, lecz nic to nie dało. Na jego oczach powiesili na gałęzi drzewa syna, który w momencie zakładania pętli na szyję piszczał jak dziewczynka. Następnie Maximus musiał patrzeć jak grasanci gwałcą jego żonę, a potem i ją wieszają na drzewie. Dopiero wtedy wysłannicy Cystusa zajęli się rycerzem. Przypalali mu boki, obcięli uszy, a na koniec rozpruli brzuch. Przez cały czas tortur Maximus nie powiedział ani słowa. Pod koniec patrząc w oczu dowódcy najeźdźców wyszeptał tylko "Zemsta będzie moja! W tym życiu lub następnym!". Zerwał się wicher, a niebo zaszło chmurami. Przerażeni grasanci odjechali z posiadłości nie plądrując jej.

Jakiś czas później do Casteldacci zawitał Geralt. Wiedźmin pokonał ducha Maximusa atakującego intruzów oraz zabrał majątek schowany w skrytce.

Rycerz jest nawiązaniem do Maximusa Decimusa Meridiusa, głównego bohatera filmu "Gladiator". W filmie rzymskiemu żołnierzowi zabijają rodzinę, a on poprzysięga zemstę mordercom. Imię rycerza z gry Wiedźmin 3: Krew i Wino jest prawdziwym imieniem postaci historycznej będącej pierwowzorem filmowego Maximusa.

Więcej w Fandom

Losowa wiki