Fandom

Wiedźmińska Wiki

Merwin Ademeyn

3899stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij
People Merwin full.png

Merwin Ademeyn z Ard Carraigh  – postać z oficjalnej przygody "Cena neutralności do gry komputerowej "Wiedźmin", książę Caingorn i drugi (po swojej siostrze Deidre) prawowity następca tronu tego kraju, człek rozsądny, lecz nazbyt często uległy wobec zgubnej dla niego wpływom czarodziejki Sabriny Glevissig.

Opis Edytuj

Do kręgu jego ambicji politycznych należało zajęcie pozycji jednego z członków rady królewskiej jako książe Caingorn, lecz spore utrudnienie w tym znalazł w swej siostrze Deidre, która została okrzyknięta zdehumanizowaną na skutek piętna Klątwy Czarnego Słońca i rzekomo własnych okrutnych czynów dokonywanych na niektórych mieszkańcach Caingorn bestią w ludzkiej skórze. Prawo głosiło, że tron dziedziczył najstarszy potomek zmarłego księcia bez względu na płec. Deidre uciekła z księstwa, a Merwin połączył siły z władczą i równie ambitną (tyle że w sferze naukowej) oraz bezlitosną czarodziejką Sabriną Glevissig ruszył w pogoń za nią, wynajmując wcześniej do pomocy oddział najemników krasnoludzkiego wojaka Mertona Briggsa. Zlokalizowali ją w Kaer Morhen - twierdzy na północnych rubieżach Kaedwen - lecz przebywający tam wiedźmini - zwłaszcza Lambert, który określał Merwina jako "nadętego szlachetkę" i "paniczyka" - nie zgodzili się na to, gdyż nie zajęli jeszcze stanowiska w tej sprawie. Merwin otrzymał jednak list żelazny od króla Kaedwen - Henselta - na mocy którego każdy, kto czyniłby jakiekolwiek wstręty księciu, naraziłby się na nieprzyjemności.

Geralt po raz pierwszy spotyka go w momencie wkroczenia do ich obozowiska przy brodzie koło Kaer Morhen. Merwin zaczyna się lękac, gdyż w nocy jeden z wartowników został zagryziony przez wilki nie bojące się ognia. Wysuwa propozycję powrotu, gdyż obawia się śmierci na "tym zapomnianym przez bogów odludziu" mimo to upomina sarkającego z tego powodu Mertona Briggsa, gdy ten nie omieszka wydrwic ich spokoju względem mocno nietypowych wilków. Na widok wiedźmina żywi nadzieję, że został on wysłany przez wiedźminów z Kaer Morhen, wyrażając swoje zniecierpliwienie w tym, że musiał czekac na odpowiedź pół dnia. Zgadza się na pośbę Sabriny o prywatną audiencję dla Geralta, chociaż mówi, że chciałby o wszystkim się dowiedziec. W trakcie dialogu czarodziejki i wiedźmina wkroczy do namiotu z prośbą o rozmowę, lecz ulegnie znowu naleganiom Sabriny, żeby trochę poczekał. Po rozmowie z Sabriną na temat Deidre po wyjściu z namiotu książę zaczepi Geralta uświadamiając mu, że to on tu rządzi, po czym przedstawia mu pergamin od króla Henselta, aby Geralt mógł go przeczytac i zrozumiec, że wiedźmini nie mają co liczyc na swobodne przebywanie w Kaedwen w razie psucia krwi księciu. Merwin ostrzega, że jego cierpliwośc ma swoje granice. Po tych "uprzejmościach" Geralt będzie miał okazję wypytac go o różne rzeczy, jak cel "wizyty" w tych regionach oraz o parę informacji o jego siostrze. Wyjawi m. in. fakt, że jako dwunastolatka została zgwałcona przez starca w wieku większym od 80 lat.

Merwin Ademeyn, mimo posiadania miecza przypasanego u boku, ani razu nie walczy i pełni w przygodzie opcję raczej dialogowo-informacyjną. W każdym z zakończeń udaje mu się przeżyc. O ile w zakończeniach, w których Deidre ginie z rąk Eskela lub Sabriny, nie ma o nim ani wzmianki, to w zakończeniach po stronie Deidre jest inaczej. Jeżeli po wybraniu opcji dialogowej w rozmowie ze zgromadzonymi wiedźminami w zadaniu "Wilczyca" Geralt opowie się za kompromisem, wówczas po ich przyjściu do obozu Merwin będzie zaniepokojony witając ich słowami "Co to za procesja?". Deidre i wiedźmini wyjaśniają, że byłaby ona w stanie wyrzec sie tytułów książęcych i prawa do tronu, jeżeli Merwin poniecha pościgu za nią. Niestety, na skutek prowokacji Sabriny, która podsuwa mu pomysły aresztowania dziewczyny ze względu na jej zagrażanie dla jego pozycji, Deidre wyciąga miecz i rozpoczyna harataninę, zabijając Mertona Briggsa i raniąc niemalże śmiertelnie Eskela. Merwin i Sabrina uciekają do namiotu, gdzie Deidre ma zamiar wywrzec na nich zemstę. Przerażony Merwin uważa, że kompletnie oszalała, i nakazuje Sabrinie wspomóc go w walce z nią czarami, lecz aura dziewczyny skutecznie neguje energię magiczną. Geralt usiłuje powstrzymac ją twierdząc, że przebaczenie bratu krzywd i puszczenie czarodziejki na wolnośc udowodni omyłkę innych magów o Przekleństwie Czarnego Słońca, jednak ta nie chce nawet o tym słyszec. Merwin przypomina Geraltowi o swoim liście od Henselta i grozi, że król wyda rozkaz ich unicestwienia, co rozsierdza wiedźmina, gdyż uważa on, że wszyscy tutaj zachowują się jak dzieci zwalając na niego podejmowanie decyzji za nich. W tym momencie Geralt musi dokonac istotnego wyboru:

  • Zabicie Deidre: dziewczyna nie potrafi zapanowac nad swoimi odruchami i gdy słyszy od Geralta, żeby odłożyła broń, atakuje go razem ze swoimi wilkami; Merwin jest świadkiem jej śmierci w walce z wiedźminem; skoro prawowita dziedziczka została zniszczona, tron w Caingorn objął on sam, lecz jego rządy doprowadziły księstwo do ruiny i całkowitej zależności od Kaedwen. Prawdopodobnie to samo spotka Caingorn, kiedy Geralt odmówi wsparcia dziewczynie po wybraniu opcji dialogowej z zachowaniem neutralności, doprowadzając do zakończenia, w którym Eskel lub Sabrina zabijają Deidre.
  • Kompromis: Geralt wymusza na czarodziejce opuszczenie namiotu, uważając, że niezależny wówczas od jej wpływów Merwin zawrze ugodę z Deidre; jego pomysł okazuje się skuteczny, rodzeństwo wzajemnie wybacza sobie niesnaski - Deidre prosi Merwina o wsparcie w rządach, zaś ten nazywa się głupcem z powodu słuchania Sabriny; ich wspólne rządy w Caingorn okazały byc jednymi z najlepszych, z jakimi zetknęło się to księstwo.

Dane z dziennika Edytuj

Książę Merwin Ademeyn mieszka w Ard Carraigh, przy królewskim dworze. Do Kaer Morhen dotarł ścigając swoją siostrę – uważa, że Deidre jest niebezpieczną mutantką dotkniętą Przekleństwem Czarnego Słońca i chce, by siostra zrzekła się praw do majątku odziedziczonego po ojcu i wszelkich roszczeń do tytułu. Ademeyn modli się do bóstwa Kreve i znany jest ze swej pobożności. Wsławił się jako zapalony myśliwy i być może dzięki tej pasji znajduje wspólny język z Sabriną Glevissig.

Ciekawostki Edytuj

  • Głosu użyczył mu Błażej Wójcik, chociaż wikipedia w artykule "Waldemar Barwiński" twierdzi, że uczynił to Waldemar Barwiński.
  • Mimo, że cała przygoda to parafraza opowiadania Andrzeja Sapkowskiego pt. "Mniejsze zło", Merwin nie posiada żadnego odpowiednika w tym utworze - został wymyślony przez twórców przygody.
  • Model postaci Merwina to zwyczajny szlachcic wyzimski (zob. Buse lub Corbin) z doczepioną głową Radowida V Srogiego.
  • Wypowiada pierwszą kwestię dialogową w przygodzie.

Galeria Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki