Fandom

Wiedźmińska Wiki

Milo Vanderbeck

3733strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Milo Vanderbeck zw. Rusty - rudowłosy niziołek, chirurg polowy w armii Nordlingów. W bitwie pod Brenną szef jednego z trzech szpitali polowych, w którego skład personelu wchodziły Marti Sodergren, Shani i Iola Druga. Umiera w Mariborze w trakcie epidemii Catriony. Krewny Impi Vanderbeck. Brat żony Rocco Hildebrandta.

Dane z książek SapkowskiegoEdytuj

– Macie już przydział?
– Ja nie – bąknęła Eumeid. – Na razie będę na hibernie w obozie pod Wyzimą. Komisarz od werbunku mówił, że wiosną staną tam oddziały kondotierów z północy... Mam być felczerką w którymś z tych oddziałów.
– A ja – uśmiechnęła się blado Iola Druga – mam już przydział. Do chirurgii polowej, do pana Milo Vanderbecka.

Wieża Jaskółki

A nie kto inny, a szurzy mój, Milo Vanderbeck, zwany Rustym, chirurgiem jest polowym, ważną personą w armii.
Pani Jeziora

Elf spojrzał w dół. Na trzęsącego się ze strachu pękatego niziołka, czubkiem kędzierzawej głowy sięgającego mu trochę tylko powyżej pasa.
Pani Jeziora

Rusty i Iola umarli rok po bitwie, w Mariborze, podczas największej eksplozji epidemii gorączki krwotocznej, zarazy zwanej też Czerwoną Śmiercią albo - od nazwy statku, na którym została przywieziona - Plagą Catriony. Uciekli wówczas z Mariboru wszyscy medycy i większość kapłanów. Rusty i Iola zostali, ma się rozumieć. Leczyli, bo byli lekarzami. To, że na Czerwoną Śmierć nie było lekarstwa, nie miało dla nich znaczenia. Zarazili się obydwoje. On umarł na jej rękach, w mocnym, budzącym ufność uścisku jej dużych, brzydkich, wieśniaczych dłoni. Ona umarła cztery dni później. Samotna.
Pani Jeziora

– (...) A co z Iolą Drugą?
– Żyje – pospieszyła z zapewnieniem Eurneid. – Jest w Mariborze. (...) Ona nie wróci do świątyni, matko (...) Jest w szpitalu pana Milo Vanderbrecka, tego chirurga, niziołka. Powiedziała, że chce leczyć. Że tylko temu się poświęci.

Pani Jeziora

Pochodzenie imienia Milo: włoskie.

Pochodzenie imienia Rusty: amerykańskie.

Więcej w Fandom

Losowa wiki