Fandom

Wiedźmińska Wiki

Mistle

3733strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze11 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Mistle.jpg

Mistle, JustAnor

Mistle; grafika Robert "Blutengel" Łada.jpg

Mistle; grafika Robert "Blutengel" Łada

Mistle (ze Starszej Mowy - "jemiołuszka") -rozbójniczka, członkini Szczurów, krótko ostrzyżona dziewczyna o włosach koloru słomy. Mistle pochodziła z bogatej szlacheckiej rodziny z Thurn, przeżyła gwałt. Po tym zdarzeniu została uratowana przez Asse. Była wysoką dziewczyną o długich nogach. Uratowała Ciri przed próbą gwałtu ze strony Kayleigha, a następnie, wykorzystując okazję, sama doprowadza do zbliżenia z Ciri. Jest jedyną postacią w "Sadze", z którą kilkunastoletnia Ciri ma bliższe kontakty cielesne. Symbolem tej relacji były identyczne tatuaże w kształcie pąsowej róży, które obie wytatuowały sobie na wewnętrznej stronie ud. Zazwyczaj ubrana była w czerwony kubrak, pod którym nosiła białą koronkową bluzkę i wysokie lśniące buty powyżej kolan. Nosiła rozmaite ozdoby, między innymi naszyjniki i bransolety z brylantami. Zginęła z rąk Bonharta w osadzie Zazdrość. Tak jak reszta Szczurów, straciła głowę na oczach Ciri.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

Za Giselhera Varnhageny z Sardy dwadzieścia florenów dawali już rok temu. A za ową gamratkę, jak jej tam... Mistel chyba... Za nią prefekt jeszcze więcej by dał po tym, co jego bratan­kowi uczyniła pod Druigh, wtedy gdy Szczury konwój oskubali.
Czas pogardy

Z hukiem wyleciało okno, razem z ramą i ciśniętym z zewnątrz pieńkiem do rąbania drewna, wszystko wylądowało na stole, czyniąc spustoszenie wśród misek i kufli. W ślad za pieńkiem na stół wskoczyła jasnowłosa, krótko ostrzyżona dziewczyna w czerwonym kubraczku i wysokich lśniących butach sięgających powyżej kolan.
Czas pogardy

-Mistle pochodziła z bogatej szlacheckiej rodziny z grodu Thurn w Północnym Maecht. Jej ojciec, wasal księcia Rudigera, wstąpił do powstańczej armii, dał się pobić i zaginą} bez wieści. Kiedy ludność Thurn uciekała z miasta na wieść o nadciągającej ekspedycji karnej, o osławionych Pacyfikatorach z Gemmery, rodzina Mistle uciekła również, a Mistle zagubiła się w ogarniętym paniką tłumie. Wystrojona i delikatna panieneczka, którą od najmłodszych lat noszono w lektyce, nie była w stanie dotrzymać kroku uciekinierom. Po trzech dniach samotnej tułaczki wpadła w łapy ciągnących za Nilfgaardczykami łowców ludzi. Dziewczęta poniżej siedemnastu lat były w cenie. Jeżeli były nie tknięte. Łowcy nie tknęli Mistle, sprawdziwszy wcześniej, czy jest nie tknięta. Po tym sprawdzaniu Mistle przeszlochała całą noc.
W dolinie rzeki Veldy karawana łowców została rozgromiona i wybita do nogi przez bandę nilfgaardzkich maruderów. Zabito wszystkich łowców i niewolników płci męskiej. Oszczędzono tylko dziewczęta. Dziewczęta nie wiedziały, dlaczego je oszczędzono. Nieświadomość ta nie trwała długo.
Mistle była jedyną, która przeżyła. Z rowu, do którego ją wrzucono, nagą, pokrytą siniakami, plugastwem, błotem i zeskorupiałą krwią, wyciągnął ją Asse, syn wiejskiego kowala, tropiący Nilfgaardczyków od trzech dni, oszalały z chęci zemsty za to, co maruderzy zrobili z jego ojcem, matką i siostrami, a na co on musiał patrzeć ukryty w konopiach.

Czas pogardy

– Ta obsmyczona to Mistle... (...) obwieszona błyskotkami, iście niby choinka na Yule.
– Powiadają, że ubiła więcej ludzi, niż wiosen liczy...

Chrzest ognia

Dyskurs przerwała Mistle, która podeszła do nich, nie zadając sobie trudu, by się ubrać. Postawiła nogę na ławie i kręcąc biodrami zademonstrowała wszem i wobec dzieło mistrza Almavery: pąsową różę na zielonej łodyżce z dwoma listkami, usytuowaną na udzie – tuż przy pachwinie.
Wieża Jaskółki


Członkowie Szczurów Edytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki