Fandom

Wiedźmińska Wiki

Mistrz fechtunku

3742strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

People Thaler full.png

Mistrz fechtunku - postac z przygody "Król Żebraków" do gry komputerowej "Wiedzmin", osobisty ochroniarz króla żebraków.

Historia Edytuj

Jego imię nie jest ani razu wspomniane. Specjalizuje się w walce mieczem. Mimo posiadania oprócz dwóch mieczy stalowych jednego srebrnego z potworami radzi sobie trudniej niż z ludzkimi przeciwnikami, w dodatku cierpi na lęk przed niektórymi w związku z opowiadanymi przez jego matkę w dzieciństwie morałami. Z tego powodu nie chce zmierzyc się z garkainem zajmującym piwnicę w domu króla żebraków, jednak swoją fobię chowa przed innymi w tajemnicy. Geralt po raz pierwszy spotyka go w siedzibie króla. Dialog z mistrzem dostępny jest dopiero po ukończeniu zadania "Król żebraków" - wówczas można przyjąc od niego zadanie poboczne "Potwór z piwnicy", polegające na zamordowaniu garkaina. Jeżeli Geralt nie zrobi tego zadania, po przypłynięciu na bagna czeka go walka z grupą bandytów w wiosce ceglarzy. W przeciwnym wypadku wdzięczny mistrz zjawi się tam wcześniej i sam "oczyści teren", wrzucając do wody zwłoki łotrów, którzy zmartwychwstają jako utopce. Ukończenie zadania sprawia, że Mistrz fechtunku będzie przez cały czas obecny na bagnach, więc w razie zagrożenia może pomóc w bojach z innymi wrogami.

Po raz drugi (i ostatni) pojawia się w momencie szturmu armii żebraków i rycerzy opieki społecznej przy sztabie generalnym na wzgórzu, składającym się jeszcze z Króla żebraków, Alojzego i Króla Rybaka. To on zauważa Paca przy moście i oferuje Geraltowi swoją pomoc w ostatecznej rozprawie z nim. Po dobiegnięciu do mostu okazuje się, że Pac wysłał oddział złoczyńców do wioski w celu wymordowania mieszkańców. Jeżeli Geralt ruszy na odsiecz wieśniakom, Mistrz fechtunku i kilku rycerzy opieki rozpoczną walkę z Pacem, ginąc z jego ręki, a na imprezie z okazji zwycięstwa nad Pacem i Manem pojawi się jego duch rozmawiający z pastorem i wyjaśniający mu, że nie przyszedł z zaświatów, nie chcąc przegapic przyjęcia. Jeśli Geralt zdecyduje się na zabicie Paca, razem z mistrzem pokonują i likwidują nekromantę, a wydarzenie w wiosce dzieje się na odwrót: to żywy mistrz fechtunku toczy pogawędkę z duchem pastora.

Mistrz fechtunku pojawił się również w machinimie Bukaj Ksum: Nemezis w dwóch epizodach. W odcinku 4. jest obecny na naradzie Króla ze swoimi "książętami", a kiedy do sali obrad teleportuje się Wielki Mistrz Maciej von Spegeleier i kradnie królowi amulet, szermierz rzuca się na niego z mieczem, lecz przywódca Zakonu Kapustynów ucieka w porę. W odcinku 5. towarzyszy Królowi w organizowaniu armii na Podgrodziu, która ma uderzyc na sługusów Paca i Mana w Odmętach. W żadnym z odcinków nie wypowiada ani słowa.

Dane z dziennika GeraltaEdytuj

Mistrz Fechtunku służy Królowi Żebraków, jako jego osobista straż. jest dobrym wojownikiem, choć potrafi walczyć tylko z ludźmi. Z potworami nie radzi sobie dobrze, dlatego chce, żebym to ja walczył z potworem z piwnicy.

Po wykonaniu zadania dla Mistrza Fechtunku, spotkałem go na bagnach, gdzie pokonał czekających na mnie bandytów.

Mistrz Fechtunku wyruszył z Królem Żebraków do Odmętów. Teraz ma mi pomagać w walce z Pacem.

GaleriaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki