FANDOM
Mozaïk, właściwie Aïk – mieszkająca w Kerack młoda adeptka magii, ucząca się pod czujnym okiem Lytty Neyd. Ma gładko przylizane włosy. Pseudonim wziął się od śladów na jej policzku, przypominających mozaikę, które powstały na skutek zaniku pigmentu skóry. Choć dolegliwość tą wyleczono, a po mozaice nie został żaden ślad, to pseudonim pozostał, a sama zainteresowana nawet go polubiła. Geralt posłużył się nią na początku znajomości, by zagrać na nerwach Lytty. W wyniku tej gry, zazdrosna o Geralta Koral złamała Mozaik rękę (odwróciła dłoń grzbietem do dołu). Podczas sztormu, który nawiedził Kerack, nie wahała się ryzykować życiem, żeby pomóc Geraltowi uratować dzieci. Po nawałnicy została u boku Geralta, wbrew woli swojej mentorki. Miała romans z wiedźminem, ale związek ten nie trwał długo. W pożegnalnym liście Biały Wilk prosi ją o powrót do Lytty, co też uczyniła.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki