Fandom

Wiedźmińska Wiki

Myrgtabrakke

3902strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze2 Udostępnij

Myrgtabrakkezielona smoczyca, towarzyszka Villentretenmertha; miała z nim smoczątko. Podtruta przez szewca Kozojeda w Hołopolu. Na nią polowała wyprawa Niedamira w Górach Pustulskich. Odleciała bezpiecznie, gdy po pojedynku z Villentretenmerthem zniesiono z pola walki Eycka z Denesle. Potem słuch o niej zaginął.

Opisana jest w opowiadaniu Granica możliwości.

Prawdopodobnie smoczątkiem spłodzonym przez Myrgtabrakke i Villentretenmertha była Saskia, znana później jako Dziewica z Aedirn (gra Wiedźmin 2: Zabójcy Królów).

Dane z książek SapkowskiegoEdytuj

- (...) Na pastwiska pod Hołopolem przyleciał smok.
- Opowiadaj. Duży był?
- Ze trzy końskie długości. W kłębie nie wyższy niż koń, ale dużo grubszy. Szary jak piach.
- Znaczy się, zielony?
- Tak. Przyleciał niespodziewanie, wpadł prosto w stado owiec, rozgonił pasterzy, utłukł z tuzin zwierząt, cztery zeżarł i odleciał. (...) następnego ranka przyleciał znowu, tym razem bliżej miasteczka. Spikował na gromadę bab piorących bieliznę na brzegu Braa. Ale wiały, człowieku! (...) Smok zaś zatoczył ze dwa koła nad Hołopolem i poleciał na pastwiska. Tam znowu wziął się z owce.

Miecz przeznaczenia

(...) niejaki Kozojed, wymyślił sposób na gadzinę. Zabili owcę, napchali ją gęsto ciemierem, wilczymi jagodami, blekotem, siarką i szewska smołą. (...) Nikt po prawdzie nie wierzył, że smoczysko da się skusić tym śmierdzącym na milę gównem, ale rzeczywistość przeszła nasze oczekiwania. Lekceważąc żywe i beczące owieczki, gad połknął przynętę razem z kołkiem. (...) smok nagle zaczął ryczeć i puszczać dym, przodem i tyłem. Fikał kozły i próbował wzlatywać. Potem oklapł i znieruchomiał. (...) grabarz i mężny idiota wyruszyli w charakterze szperaczy. Usypaliśmy im potem mały, ale cieszący oko kurhanik. (...) smok jeszcze żył. (...) ale był tak słaby, że nie zeżarł ani grabarza, ani matołka, tyle że zlizał krew. A potem (...) odleciał (...) Smok zapadł w wąwozy w Pustulskich Górach,w okolicach źródeł Braa
Miecz przeznaczenia

To był skarb smoczycy Myrgtabrakke, tej otrutej pod Hołopolem. To ona mnie wezwała, bym jej pomógł, bym powstrzymał grożące jej zło. Myrgtabrakke odleciała już, krótko po tym, gdy zniesiono z pola Eycka z Denesle. Czasu miała dość, gdy wy gadaliście i kłóciliście się. Ale zostawiła mi swój skarb, moją zapłatę.

Smoczątko pisnęło i zatrzepotało skrzydełkami.
Miecz przeznaczenia

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki