FANDOM


Myrrha – adeptka ze Świątyni Melitele, przegrała z Ciri pierścionek. Wraz z innymi adeptami opatrywała rannych na wojnie z Nilfgaardem. Zginęła z rąk Wiewiórek, w lazarecie pod Armerią.

Dane z książek Sapkowskiego

– Bo... – Ciri opuściła głowę, zarumieniła się. – Bo Iola, Myrrha, Eurneid i Katje, gdy jadłyśmy obiad, śmiały się ze mnie i powiedziały, że do mnie czary nie mają przystępu, a ja nie zrobię żadnej magii, bo... Bo jestem... dziewicą, to znaczy...
Krew elfów

– Ale ja ten pierścionek wygrałam od Myrrhy w bączka! I nosiłam go tylko pół dnia...
Krew elfów

– Te dziewczyny – przerwała arcykapłanka – całe swoje młode życie uczyły się leczenia i uzdrawiania, opieki nad chorymi i rannymi. Idą na wojnę nie z patriotyzmu czy z żądzy przygód, lecz dlatego, że tam bez liku będzie rannych i chorych. Huk roboty, dniem i nocą! Eumeid i Iola, Myrrha, Katje, Prune, Debora i inne dziewczęta to wkład świątyni w tę wojnę. Świątynia, jako część społeczności, spłaca społeczności dług. Daje armii i wojnie swój wkład: fachowe specjalistki.
Wieża Jaskółki

– (...) Myrrhę zabiły elfy, Wiewiórki, podczas napadu na lazaret pod Armerią...
Pani Jeziora

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.