Fandom

Wiedźmińska Wiki

Nadia Esposito

3742strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarz1 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Nadia Esposito - młoda szlachcianka, sierota wojenna z Rivii. Obraza jej czci i użycie wobec niej przemocy przez krasnoludzkiego przekupnia uważane jest za bezpośredni powód wybuchu rzezi w tym mieście, w której zginął Geralt. Taką przynajmniej wersję wydarzeń podaje m.in profesor Emmerich Gottschalk, nie wiedząc, że dziewczyna była kompletnie pijana, a na bazar wybrała się tylko po to, żeby wraz z kolegami przewracać stragany.

Dane z książek SapkowskiegoEdytuj

Jasnowłosa dziewczyna w skórzanej, gęsto nabijanej srebrnymi ćwiekami kurtce wymiotowała na środku ulicy, zgięta w pół, przytrzymując się strzemienia hreczkowatej klaczy. Dwaj koledzy dziewczyny, identycznie umundurowani, noszący miecze na plecach i opaski na czołach, plugawie klęli przechodniów bełkotliwymi nieco głosami.
Pani Jeziora

(...) pomagali jasnowłosej dziewczynie umyć się w korycie. Dziewczyna parskała, bełkotliwie dowodziła, że już jej lepiej i ogłaszała, że musi się napić. Że owszem, pójdzie na bazar, by dla krotochwili przewracać stragany, ale wcześniej musi się napić.
Pani Jeziora

Mówiono, że to nie ludzie, lecz krasnoludy zaatakowały pierwsze, że z ich strony wyszła agresja. Że krasnoludzki przekupień obraził młodą szlachciankę Nadię Esposito, sierotę wojenną, że użył wobec niej przemocy. Gdy zaś w obronie szlachcianki stanęli jej przyjaciele, krasnolud skrzyknął swych rodaków. Doszło do bitki, a potem walki, która w mgnieniu oka objęła cały bazar. Walka przerodziła się w rzeź, w zmasowany atak ludności na zajmowaną przez nieludzi część podgrodzia i dzielnicę Wiązowo.
Pani Jeziora

Więcej w Fandom

Losowa wiki