Fandom

Wiedźmińska Wiki

Nauzicaa

3732strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Flaga Nauzicaa.png

chorągiew brygady

Nauzicaa - brygada wchodząca w skład IV Armii Konnej. Dowodził nią Kees van Lo. Podczas bitwy pod Brenną trzymana w odwodzie. Wraz z VII brygadą Daerlańską uderzyła w styk wojsk Redanii i Temerii. Ich atak został zatrzymany przez Biedną Pierdoloną Piechotę.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

– Marszałek polny Coehoorn miał pod swą komendą dwie armie: IV Armię Konną, dowodzoną przez generała majora Markusa Braibanta (...) oraz III Armię, dowodzoną przez generała lejtnanta Rhetza de Mellis-Stoke. W skład IV Armii Konnej, liczącej dwadzieścia z górą tysięcy żołnierza, wchodziły: dywizja "Venendal", dywizja "Magne", dywizja "Frundsberg", II Brygada Vicovarska, VII Brygada Daerlańska oraz brygady "Nauzicaa" i "Vrihedd". W skład III Armii wchodziły: dywizja "Alba", dywizja "Deithwen" oraz (...) Dywizja "Ard Feainn"
Pani Jeziora

– Aha! Są i Trupie Główki, słynna brygada "Nauzicaa"...
Pani Jeziora

Najbardziej spiętymi i zdenerwowanymi wydawali się ci, którzy mieli zostać w odwodzie – Elan Trahe, dowódca Siódmej Daerlańskiej i Kees van Lo z brygady "Nauzicaa".
Pani Jeziora

– Dorżnijmy ich! – krzyknął, zacierając ręce, Kees van Lo. – Dorżnijmy ich, panie marszałku! Linia pęka na styku, uderzmy! Uderzmy nie zwlekając, a na Wielkie Słońce, załamią się! Pójdą w rozsypkę! (...) Uderzmy (...) "Nauzicaa" jest gotowa...
– "Nauzicaa" ma stać – powiedział ostro Menno. – Daerlańska też ma stać.

Pani Jeziora

– (...) My możemy przechylić szalę, panie marszałku...
– Uderzając w styk, poprawiając po elfach - pojął w lot Menno Coehoorn. - Wychodząc na tyły, wzbudzając panikę. Tak jest! Tak uczynimy, na Wielkie Słońce! Do chorągwi, panowie! "Nauzicaa" i Siódma, przyszedł wasz czas!

Pani Jeziora

– Nie pierdzieć mi tam, nie szczękać zębami! – ryknął Bronibor. – Pomysł, by spłoszyć tymi dźwiękami nilfgaardzkie konie, jest chybiony! Niechaj nikt się nie łudzi! To, co na was idzie, to brygady "Nauzicaa" i Siódma Daerlańska, znakomite, bitne, świetnie wyszkolone wojsko! Ich się nie da wystraszyć! Ich się nie da pokonać! Ich trzeba pozabijać! Wyżej piki!
Pani Jeziora


Ciekawostki Edytuj

  • Nauzykaa była jedną z bohaterek "Odysei" Homera.

Więcej w Fandom

Losowa wiki