FANDOMNekker – mały, leśny potwór żyjący w stadach. Atakuje w grupach, okrążając i rozszarpując swoje ofiary. Nekkery różnią się od siebie barwami, co może świadczyć o dymorfizmie płciowym. Żyją pod ziemią i dzielą się na szczepy. Ich gniazda wyglądają jak "kretowiny" usłane kośćmi. Szczepom podczas wojny przewodzą wodzowie, którzy są więksi i mają twarz pomalowaną kolorową glinką. Ich siedliska można wysadzić petardą zwaną kartaczem.

Ciekawostki

  • Nazwa „Nekker” ani razu nie padła w utworach Andrzeja Sapkowskiego, jednak są one wzorowane na potworach z opowiadania Coś więcej, które wyglądały i zachowywały się dokładnie tak samo jak nekkery w grze.
  • Podczas sceny w grze Wiedźmin 2 Iorweth karmi nekkerem krabopająka żyjącego przed wejściem do jaskini przywódcy Scoia'tael.
  • Skelligijczycy nazywają nekkery „dzieci Nilfgaardu”.

Galeria

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.