FANDOM


Nissirowie - Milicja baronów z pogranicza, zwana przez baronów "Stróżami porządku". Znani z gwałcenia kobiet i zarzynania bydła, przez co budzili postrach u osadników nilfgaardzkich. Grupą Nissirów spotkaną przez Łapaczy w Glyswen przewodził Vercta, znajomy dowódcy Łapaczy, Skomlika. Na zlecenie barona Lutza z Tyffi złapali członka bandy Szczurów, Kayleigha i wieźli go do Tyffi w celu ukarania go za obrabowanie przez Szczury rządcy barona Lutza. Ciri, złapana przez Łapaczy i przetrzymywana w karczmie z Kayleighiem, pomogła mu, rozcinając powróz nożem od karczmarza. Oddział Vercty został wybity przez Szczury, które przybyły uwolnić Kayleigha.


Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

- Starszy nad nimi, wysoki, czarny, wąsaty jak sum.
- He! Dobra nasza. Jednego takiego znamy, nie? To ani chybi będzie nasz stary druh Vercta 'Wierzaj mi', pamiętacie go?

Czas pogardy

- Panowie Nissirowie - wyjaśnił ponuro osadnik - do Tyffi zmierzają. Zaszczycili nas swą wizytą. Wiozą jeńca. Jednego z bandy Szczurów wzięli w plen.
Czas pogardy

- Patrzcie ino jaka pustota. Alem widział zza błon, że ludziska w chatach siedzą, uważają. A zza tamtych wrót, baczyłem, sulica błysknęła. - Bab pilnują - zaśmiał się tan, który życzył kotu problemów z myszą. - Nissirowie we wsi! Słyszeliście, co ów kmiot gadał? Widno było, że Nissirów nie miłuje.
- I nie dziwota. "Wierzaj mi" i jego kompania żadnej kiecce nie przepuszczą. Eh, doigrają się oni jeszcze, ci panowie Nissirowie. Baronowie "Stróżami porządku ich zwą, za to im płacą, aby dróg pilnowali. A krzyknij chłopu nad uchem "Nissir!", uwidzisz pięty sobie posra ze strachu. Ale to do czasu, do czasu. Jeszcze jednego cielaka zarżną, jeszcze jedną dziewkę wymamłają, a rozniosą ich chłopkowie na widłach, obaczycie. Baczyliście tych u wrót, jakie gęby mieli zawzięte? to nilfgaardzkie osadniki. Z nimi szutków nie ma...

Czas pogardy

- A drzwi rozewrzyj szerzej, bo chcemy do środka. Twój komendant, Vercta, to nasz znajomek.
- Nie znam was!
- Boś gołowąs! A ja i "Wierzaj mi" służyliśmy razem jeszcze za dawnych czasów, nim tu Nilfgaard nastał.

Czas pogardy

- Jakeście wzięli Kayleigha?- spytał, sygnalizując oberżyście chęć rozszerzenia zamówienia. - I to żywego? Bo temu żeście pozostałych szczurów wysiekli, wiary nie dam.
- Po prawdzie - odrzekł Vercta, krytycznie przyglądając się temu co właśnie wydłubał z nosa - to szczęście mieliśmy, i tyle. Samojeden był. Od szajki sięodłączył i do Nowej Kuźnicy do dziewuchy przyskakał na nockę. Sołtysina wiedział, że niedaleko stoimy, dał znać. Zdążyliśmy przed świtaniem, zgarnęliśmy go na sianku, ani kwiknął. - A z dziewką jego zabawilim się pospołu - zarechotał grubas z czubem. -Jeśli jej Kayleigh nocką nie wygodził, nie było jej krzywdy, Myśmy jej rankiem tak wygodzili że później ni ręką, ni nogą ruszyć nie mogła!

Czas pogardy

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki