Fandom

Wiedźmińska Wiki

Nitert

3860stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Nitert - Diuk redański, zdrajca, zdemaskowany przez Dijkstrę, gdy ten otrzymał listę, zabraną Vilgefortzowi podczas Przewrotu na Thanedd. Mimo zdrady nie został aresztowany przez Dijkstrę, prawdopodobnie ze względu na zbyt wysokie stanowisko lub dlatego że żywy był bardziej użyteczny - był głową redańskiej rady regencyjnej, i dzięki temu łatwy w kontroli, reprezentował Redanię razem z Dijkstrą podczas rokowań pokojowych w Cintrze 1268 roku. Najprawdopodobniej sprawował swoją funkcję aż do rozwiązania rady regencyjnej w 1273 roku. Nie wiadome są jego dalsze losy pod rządami Radowida. Możliwe żę ze względu na współprace z Filipią z czasów regencji został stracony.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

Czy przy Vilgefortzu znaleziono to, co spodziewano się znaleźć?
- Owszem. Proszę, to dla ciebie...
- Oho! - szelest rozwijanego papieru. - Oho! Oho, oho! Pięknie! Diuk Nitert! Wybornie! Baron...

Czas pogardy


Zasiedli, odnajdując oznakowane mahoniowymi tabliczkami krzesła za okrągłym stołem. Meve, królowa Rivii i Lyrii. Foltest, król Temerii i jego lennik, król Venzlav z Brugge. Demawend, król Aedirn. Henselt, król Kaedwen. Król Ethain z Cidaris. Młody król Kristin z Verden. Książę Nitert, głowa redańskiej Rady Regencyjnej. I hrabia Dijkstra.
Pani Jeziora

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki