FANDOM


Odo – rycerz królowej Meve, okryty fioletowym płaszczem ze złotymi haftami. Uczestniczył w ceremonii pasowania Geralta na rycerza, za męstwo okazane w bitwie o most na Jarudze.

Dane z książek SapkowskiegoEdytuj

– Jej wysokość Meve, królowa Lyrii i Rivii – powiedział stojący obok kobiety rycerz w fioletowym płaszczu zdobionym złotymi haftami – zapytuje, czy to wy bohatersko dowodziliście obroną mostu na Jarudze?
Chrzest ognia

– Pfeftań, Odo, Jak fię nazywaf, bohatefe?
– Ja?
– No pewnie, że wy – rycerz w fioletach spojrzał na niego groźnie. – Co z wami? Ranniście? Kontuzjowani? W głowę was rażono?
– Nie.
– Odpowiadajcie tedy, gdy królowa pyta! Widzicie wszak, że jest raniona w usta, że trudno jej mówić!
– Pfeftań, Odo.

Chrzest ognia

Królowa odwróciła się do fioletowego.
– Ty powief formułę. Ja nie mam fębów.
– Za bezprzykładne męstwo w boju za słuszną sprawę – wyrecytował z emfazą Fioletowy – za dany dowód cnoty, honoru i wierności koronie, ja, Meve, z łaski bogów królowa Lyrii i Rivii, mocą moją, prawem i przywilejem pasuję cię na rycerza. Służ wiernie. Znieś to uderzenie, ni jednego bolej.

Chrzest ognia

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki