Fandom

Wiedźmińska Wiki

Ogar Dzikiego Gonu

3739stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Ogar Dzikiego Gonu - potwór występujący w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Jak sama nazwa wskazuje, stworzenie to działa na usługach Dzikiego Gonu. Kroczy wraz z orszakiem upiornych jeźdźców niczym pies myśliwski.

Ich ciała są zbudowane z pewnego rodzaju magicznych kryształów lodu, co czyni je podatnymi na bomby dwimerytowe i olej przeciw istotom magicznym. Są w stanie zamrażać teren wokół siebie i wytwarzać lodowe kolce, raniące okolicznych przeciwników. Związek z zimnem powoduje, że w mroźnych miejscach są szczególnie niebezpieczne, ale czyni je również podatnymi na ogień i ciepło. Elfie legendy mówią również, że szczególną siłę zyskują, gdy na niebie wzejdzie krwawy księżyc - zwiastun nadejścia Dearg Ruadhri. Podobnie jak wilki i dzikie psy, ogary można chwilowo zdezorientować znakiem Aksji.

Podczas gry pojawiają się wielokrotnie, podczas większości potyczek z Dzikim Gonem oraz kilka razy bez obecności jeźdźców, na przykład podczas zadania Przez czas i przestrzeń", w świecie zniszczonym przez Białe Zimno.

Więcej w Fandom

Losowa wiki