FANDOM


<< Poprzedni odcinek Następny odcinek >>

Okruch lodu - Piąty odcinek serialu Wiedźmin. Stworzony na podstawie opowiadania Okruch lodu.

Uwaga! Ta sekcja zawiera szczegóły fabuły lub zakończenia utworu. Geralt z Yennefer zatrzymują się w mieście Aedd Gynvael. Wiedźmin najmuje się do zabicia zeugla, potwora grasującego na miejskim śmietnisku. Yennefer zaś wiele czasu spędza z czarodziejem Istreddem, prowadzącym tajemnicze eksperymenty. Wśród uliczek Aed Gynvael Geralt natrafia na Jaskra, który informuje go o napiętej sytuacji w mieście. Ze słów poety wynika, że może tu wkrótce dojść do pogromu elfów. Na lokalnym dworze Geralt spotyka wiedźmina-renegata Dermota Marangę. Dochodzi między nimi do nieprzyjemnej wymiany zdań, która zakończyłaby się walką na śmierć i życie, gdyby nie interwencja starosty miasta. Niebawem Geralt dowiaduje się, że Istredda i Yennefer od bardzo dawna łączy uczucie. Teraz zaś czarodziej zaproponował jej małżeństwo. Yennefer jest rozdarta. Kocha i Geralta, i Istredda.

Tutaj koniec znacznych szczegółów fabuły.

(opis na podstawie analogicznego hasła na stronie filmpolski.pl)

ObsadaEdytuj

Niezgodności z książkami SapkowskiegoEdytuj

Odcinek na YoutubeEdytuj

Part 1 Part 2 Part 3
Part 4 Part 5
<< Poprzedni odcinek Następny odcinek >>

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki