Fandom

Wiedźmińska Wiki

Ola Harsheim

3733strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Ola Harsheim - jeden z adiutantów Stefana Skellena zwanego Puszczykiem. Wraz z Dacre Silifantem, będąc pod komendą Braibanta tłumił powstanie w Nazairze. Grupy Harsheima oraz Brigdena, wysłano do Claremont. Ginie przez przypadek z rąk Puszczyka na tafli jeziora Tarn Mira. W walce z Ciri, Harsheim, pod osłoną mgły, zostaje śmiertelnie raniony orionem, który rzucił Skellen, myśląc, że celuje w Wiedźminkę.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

– (...) Było nas więc wszystkich razem dwadzieścioro i dwoje, bo reszta już w Rocayne gotowa stała, pod komendą Oli Harsheima i Berta Brigdena.
Wieża Jaskółki

– My się znamy dobrze – Dacre Silifant mocno uścisnął prawicę Oli Harsheima. – Myśmy pod starym Braibantem rebelię w Nazairze tłumili. Paradnie było, co, Ola? Ech, paradnie! Konie wyżej pęcin chodziły we krwi!
Wieża Jaskółki

Wpadła między nich, w sam środek. Olę Harsheima cięła w przelocie, nisko, pod kolano, łamiąc go jak scyzoryk. (...) Ola Harsheim krzyczał, tarzając się na lodzie. (...)
– Okulawiła mnie, kurwaaaaa! – darł się Ola Harsheim. – Pomóżcież, mać waszą! Pomóżcież wstaaaać! (...)
Gdy dziewczyna przemykała obok, Skellen zamachnął się i cisnął Orionem. Trafił. Ale niewłaściwą osobę. Ola Harsheim, któremu właśnie udało się unieść, runął w drgawkach na zakrwawioną taflę, jego szeroko rozwarte oczy zdawały się zezować na stalową gwiazdę sterczącą z nasady nosa.

Wieża Jaskółki

Więcej w Fandom

Losowa wiki