Fandom

Wiedźmińska Wiki

Oren temerski

3739stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Tw2 CE Oren reverse.png

Wygląd monety – rewers

Oren temerski – jednostka płatnicza, obowiązująca w Temerii i krajach od niej zależnych. Według informacji z książek, waluta ta, jako środek płatniczy, ma dość słaby kurs. Jedna korona novigradzka to ponad sześć i pół orena. Sto groszy temerskich jest równe jednemu orenowi.

Tw2 CE Oren obverse.png

Wygląd monety – awers

Oren obowiązuje w:

Po pokoju również w:

oren

CiekawostkiEdytuj

  • Oren może być nawiązaniem do polskiego złotego. Wskazuje na to taka samo ilość mniejszych monet, które są nazywane groszami, oraz to, że waluta ta ma dość słaby kurs.
  • Przelicznik walut w grach:

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

- Tysiąc pięćset temerskich orenów, przekazem na filię Cianfanellich w Ellander, na rzecz świątyni Melitele.
Czas pogardy

– Kupuję to wszystko. Razem z zaprzęgiem.
– (...) To będzie... Niech podumam... Pięć setek, z przeproszeniem waszej szlachetności, jeśli w temerskiej walucie. Jeśli zaś waszymi florenami, tedy czterdzieści i pięć.

Chrzest ognia

Oren stoi słabo, a ceny kamieni w Wyzimie nie są za wysokie, za blisko do krasnoludzkich kopalni w Mahakamie. Jeśli sprzedasz te kamyki w Novigradzie, dostaniesz co najmniej pięćset novigradzkich koron, a korona to obecnie sześć i pół orena i zwyżkuje.
Ostatnie życzenie

Więcej w Fandom

Losowa wiki