FANDOM


Tw2 CE Oren reverse

Wygląd monety – rewers

Oren temerski – jednostka płatnicza, obowiązująca w Temerii i krajach od niej zależnych. Według informacji z książek, waluta ta, jako środek płatniczy, ma dość słaby kurs. Jedna korona novigradzka to ponad sześć i pół orena. Sto groszy temerskich jest równe jednemu orenowi.

Tw2 CE Oren obverse

Wygląd monety – awers

Oren obowiązuje w:

Po pokoju również w:

Items Orens many

Ciekawostki

  • Oren może być nawiązaniem do polskiego złotego. Wskazuje na to taka samo ilość mniejszych monet, które są nazywane groszami, oraz to, że waluta ta ma dość słaby kurs.
  • Przelicznik walut w grach:

Dane z książek Sapkowskiego

- Tysiąc pięćset temerskich orenów, przekazem na filię Cianfanellich w Ellander, na rzecz świątyni Melitele.
Czas pogardy

– Kupuję to wszystko. Razem z zaprzęgiem.
– (...) To będzie... Niech podumam... Pięć setek, z przeproszeniem waszej szlachetności, jeśli w temerskiej walucie. Jeśli zaś waszymi florenami, tedy czterdzieści i pięć.

Chrzest ognia

Oren stoi słabo, a ceny kamieni w Wyzimie nie są za wysokie, za blisko do krasnoludzkich kopalni w Mahakamie. Jeśli sprzedasz te kamyki w Novigradzie, dostaniesz co najmniej pięćset novigradzkich koron, a korona to obecnie sześć i pół orena i zwyżkuje.
Ostatnie życzenie

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.