FANDOM


Osmyk – pierwszy król Kerack.

BiografiaEdytuj

Osmyk z zawodu był handlowcem, który zbił majątek na handlu morskim oraz na piractwie. Dzięki pieniądzom zlikwidował konkurencję w regionie, a następnie mianował się królem. Nawiązał układy dyplomatyczna z Verden oraz Cidaris, dzięki czemu jego państwo zostało uznane. Miał piątkę potomków. Po jego śmierci królem Kerack został jego syn Belohun.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

Jego ojciec zbił znaczny dość majątek na morskim handlu, a zdaje się też i po trosze na morskim rozbójnictwie. Wykończywszy konkurencję i zmonopolizowawszy żeglugę kabotażową rejonu, Osmyk mianował się królem. Akt samozwańczej koronacji w zasadzie formalizował tylko status quo, toteż nie wzbudził większych zastrzeżeń ani nie wywołał protestów. W drodze wcześniejszych prywatnych wojen i wojenek Osmyk uładził zatargi graniczne i kompetencyjne z sąsiadami, Verden i Cidaris. Wiadomym stało się, gdzie Kerack się zaczyna, gdzie kończy i kto tam włada. A skoro włada, to jest królem - i przysługuje mu taki tytuł. Naturalnym porządkiem rzeczy tytuł i władza przechodzi z ojca na syna, nikogo więc nie zdziwiło, że po śmierci Osmyka na tronie zasiadł jego syn, Belohun. Synów Osmyk miał co prawda więcej, jeszcze czterech bodaj, ale wszyscy zrzekli się praw do korony, jeden nawet podobno dobrowolnie.
Sezon burz

Pośrodku ratusza stał na cokole okropnie obsrany przez mewy pomnik założyciela grodu, króla Osmyka. Była to jawna lipa, nadmorski gród istniał na długo przed tym, nim Osmyk przywędrował tu diabli wiedzą skąd.
Sezon burz

Władcy Kerack COA Kerack var2 COA Kerack var1
OsmykBelohunViraxas
Królowe
Ildiko Breckl
Inni członkowie dynastii kerackiej
EgmundElmerXander

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki