FANDOM


People Ferryman full

Pat - jeden z NPC-ów w grze komputerowej "Wiedzmin", najlepszy łucznik w wiosce Odmęty, mistrz wielu turniejów w tej dziedzinie w Wyzimie.

Pomimo swojego talentu pozostaje w wiosce Odmęty, gdzie pomaga swemu nieudolnemu ojcu Harnowi w pracach budowlanych. Wraz z nim w biały dzień w pocie czoła naprawia most niszczony co jakiś czas przez skrzaty. W stosunku do Geralta jest, podobnie jak pozostali mieszkańcy, życzliwy i pozbawiony uprzedzeń do tego stopnia, że Geralt prosi go o nieużywanie zwrotu "panie" w rozmowie z nim. Po ukończeniu zadania "Drobne utrapienia" Pat stanowi jedną z trzech nagród do wyboru od murarza Harna. Wybranie Pata (należy po tym powiedziec do Pata "Chodz ze mną, chłopcze, i zabierz swój łuk) sprawi, że ten będzie towarzyszył Geraltowi na polach, strzelając z łuku do wrogów i w bezpośrednich starciach rażąc ich sztyletem. Pat jest nieśmiertelny, tzn. kiedy jego punkty życia spadają do połowy paska, wówczas on pada nieprzytomny na ziemię i wstaje po regeneracji części z nich. Pat towarzyszy Geraltowi jednorazowo w wiosce Odmęty (znika po wejściu do innej lokacji) oraz pernamentnie na polach za dnia i w nocy, jednak nie wchodzi z Geraltem do interiorów, jak krypta czy chata pustelnika. Z Patem i Geraltem związana jest zabawna konwersacja na temat bazyliszka: gdy po prośbie Geralta o niemieszanie się do walki bezpośredniej łucznik zada pytanie, czy na bazyliszka dobre jest lustro, to Biały Wilk odpowie, że "jak dobrze przygrzmocisz, to lustro jest dobre na każdego potwora".

Ciekawostki

  • W Odmętach Pat nie jest nieśmiertelny i może zginąc w walce z np. upiorem z ruin, który pojawia się, jeżeli w zadaniu "Zródło" Geralt oddał Alvina Triss Merigold.
  • Pat nie jest zadowalającym towarzyszem walk ze względu na niskie obrażenia, a gracz powinien już miec do tej pory wiedzę o duchach (książka o nich jest powszechnie dostępna w Wyzimie), więc bardziej opłaca się wybrac z trzech nagród 400 orenów.
  • Pat to również imię pacjenta Szpitala Lebiody w przygodzie "Wiedźminkołaj", jednak obaj NPC nie mają ze sobą nic wspólnego.
  • W modyfikacji autorstwa Adama Dukszto dodającej do gry amulet wiecznego ognia można kupic u Pata ów przedmiot.
  • Jeśli każemy mu trzymać się zdala od walk, ten wspomina legendę o bazyliszku i lustrze oraz pyta, czy to prawda, na co Geralt odpowiada, że na każde potwory może to działać, ale on preferuje miecze.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.