Fandom

Wiedźmińska Wiki

Pies

3797stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij


W grze komputerowej Wiedźmin Edytuj

Kto twierdzi, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, ten chyba nigdy nie oswoił wywerny.

Bestiary Dog full.png

Anonimowy druid
Występujące w grze psy są nastawione pokojowo, z wyjątkiem występujacych na podgrodziu wściekłych psów które, po zbliżeniu zamieniają się w barghesty.

Psy pojawiajace się w grze są jedną z największych występujących w Wiedźminie I tajemnic. I, o ile dziwne zachowanie psa Oda można wytłumaczyć obecnością niepokojących go echinopsów, a podświetlanie się jego budy jako "obiektu aktwnego" nie dziwi ponieważ występuje w różnych miejscach takich obiektów więcej, wzbudziło to ciekawość graczy.

Prawdziwą nierozwikłaną zagadką jest natomiast "Ciekawski pies" pojawiający się wyłącznie przy pierwszej wizycie na bagnach i towarzyszący Geraltowi podczas jego wędrówki do czasu użycia ogniska, zmiany lokalizacji lub jego śmierci spowodowanej czy to przez zamieszkujące bagna potwory czy przez gracza. Po otrzymaniu sefiry od Vaski pies się oddala i znika.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

– Lista stworów, którym można by przypisać ten wyczyn, jest dość długa. Otwiera ją stado zdziczałych psów, plagi dość zwykłej w wojennych czasach. Nie wyobrażacie sobie, do czego są zdolne takie psy. Połowa ofiar przypisywanych chaotycznym potworom idzie w rzeczywistości na konto stad zdziczałych podwórzowych burków.
Chrzest ognia


Występowanie: psy są zwierzętami udomowionymi; nawet zdziczałe osobniki krążą wokół osiedli ludzkich.
Odporności: brak.
Podatności: podatne na strach i próby powalenia; przeciw psom najskuteczniejszy jest Styl Szybki, doświadczeni wiedźmini ze sforą psów walczą Stylem Grupowym.
Taktyka: atakują w grupie, wykorzystując przewagę liczebną.
Alchemia: kły bestii, wątroba bestii, psie sadło.

Galeria Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej w Fandom

Losowa wiki