FANDOM


Pod kogutem i kwoczką – zajazd w Rivii, w którym Geralt i Jaskier dowiedzieli się od oberżysty, że mają udać się do gospody „U Wirsinga". Zajazd pełen był pijanych i uzbrojonych młodzików. Klientela i oberżysta nie przepadali za nieludźmi.

Dane z książek SapkowskiegoEdytuj

– To jest właśnie zajazd "Pod Kogutem i Kwoczką", o którym traktowała tabliczka na dębie. (...)
Pierwszą rzeczą, która rzuciła się w oczy po wejściu do zajazdu, był napis: KUCHARZA ZATRUDNIĘ. Drugą był wielki malunek na zbitym z desek szyldzie, przedstawiający brodatą poczwarę z ociekającym krwią toporem. Podpis głosił: KRASNOLUD - ZAPLUTY KARZEŁ ZDRADY.
(...) Jedynymi praktycznie gośćmi zajazdu – oprócz kilku dostojnie pijanych pijaków i dwóch chudych prostytutek o podkrążonych oczach – były dalsze ustrojone w skrzącą się od ćwieków skórę "pacholęta" z mieczami na plecach. Było ich ośmioro, płci obojga, ale rwetesu czynili za osiemnastu, przekrzykując się wzajem i bluźniąc.

Pani Jeziora

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki