Fandom

Wiedźmińska Wiki

Pod kogutem i kwoczką

3737stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Pod kogutem i kwoczką – zajazd w Rivii, w którym Geralt i Jaskier dowiedzieli się od oberżysty, że mają udać się do gospody „U Wirsinga". Zajazd pełen był pijanych i uzbrojonych młodzików. Klientela i oberżysta nie przepadali za nieludźmi.

Dane z książek SapkowskiegoEdytuj

– To jest właśnie zajazd "Pod Kogutem i Kwoczką", o którym traktowała tabliczka na dębie. (...)
Pierwszą rzeczą, która rzuciła się w oczy po wejściu do zajazdu, był napis: KUCHARZA ZATRUDNIĘ. Drugą był wielki malunek na zbitym z desek szyldzie, przedstawiający brodatą poczwarę z ociekającym krwią toporem. Podpis głosił: KRASNOLUD - ZAPLUTY KARZEŁ ZDRADY.
(...) Jedynymi praktycznie gośćmi zajazdu – oprócz kilku dostojnie pijanych pijaków i dwóch chudych prostytutek o podkrążonych oczach – były dalsze ustrojone w skrzącą się od ćwieków skórę "pacholęta" z mieczami na plecach. Było ich ośmioro, płci obojga, ale rwetesu czynili za osiemnastu, przekrzykując się wzajem i bluźniąc.

Pani Jeziora

Więcej w Fandom

Losowa wiki