Fandom

Wiedźmińska Wiki

Próba Medalionu

3733strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Próba Medalionu - jedna z prób wiedźmińskich której celem była aktywacja kręgu żywiołów i tym samym - aktywacja i zarazem nasączanie mocami wszystkich czterech żywiołów medalionu cechowego, zapalając pochodnię, kładąc go na kamiennym ołtarz. Jednak aby tego dokonać trzeba było przejść przez jaskinię z cyklopem oraz minąć trzy, kamienne trolle.

Wykonywana była ona w grupach. Jej treść głosi że "Ten, kto cały z medalionem wróci, dowiedzie, że jest go godzien i na szlak wstąpić może". Zostaje ona wspominana w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w rozmowie z Lambertem w trakcie wykonywania zadania "Ostatnia Próba" w drodze do Kręgu Żywiołów, aby napełniając filakterium Cirilli, w ramach głównego wątku fabularnego oraz misji "Najbrzydszy człowiek na świecie".

W trakcie owej próby Lambert był jednym z dwóch w jego grupie którzy przeżyli, napotykając w trakcie jej trwania na niezwykle silnego cyklopa w jego leżu w pieczarze,za którą znajdował się Krąg Żywiołów - Starego Grota (którego w trakcie wyprawy na zlecenie Yennefer i przy wsparciu Geralta z Rivii, mógł pomścić poległych towarzyszy).

Ciekawostki Edytuj

  • Jednym z tych którzy zginęli podczas tej próby był m.in Wolter - chłopak z blizną na brodzie z grupy Lamberta, drugi, niewymieniony z imienia najprawdopodobniej utopił się w jeziorze (dzięki czemu w późniejszym czasie grupa Mglaków, przejęła jego wygląd i głos do mamienia wędrowców którym mógł być m.in Biały Wilk oraz sam Lambert.
  • W trakcie wykonywania próby, Geralt użył Znaku Aksji na jednym (i zarazem jedynym) trollu który go wtedy zaczepił.

Więcej w Fandom

Losowa wiki