FANDOM


Malheur - Jedna z wielu przełęczy w Toussaint, położona na wschodzie księstwa, u źródeł rzeki Sansretour. Według "mapy świata" przełęcz znajduje się w paśmie górskim Tir Tochair i prowadzi do kolejnych przełęczy: Montblanc i Sansmerci. Geralt minął ją na drodze do zamku Stygga. Przełęczą tą można dojść do Doliny Suddouth.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

Do takich należały sny o rebelii na wyspie Thanedd oraz o podróży wiedźmina i jego drużyny przez zamiecie na przełęczy Malheur, przez wiosenne ulewy i rozmiękłe drogi w dolinie Sudduth.
Pani Jeziora

Miniecie faktorię traperską, dotrzecie do miejsca, w którym do Sansretour wpada prawy dopływ. Nie zapominajcie: prawy. Jego bieg wskaże wam drogę na przełęcz Malheur. Gdy zaś z wolą boską pokonacie Malheur, nie cieszcie się tak bardzo, będziecie mieli jeszcze przed sobą przełęcze Sansmerci i Mortblanc.
Pani Jeziora

– (...) Zgodnie z tym, co mówił Reynart, prawdziwa zima i złe pogody czekają na nas dopiero na przełęczy Malheur. Gdy tam dotrzemy, musimy być w pełni sił.
Pani Jeziora

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki