FANDOM


Pudłorak – kapitan slupu "Prorok Lebioda". Nosił wełnianą czapkę i kolczyk w uchu. Zamustrował się do żeglugi rzecznej na prośbę żony. Na rzece miało być bezpieczniej niż na morzu. Miał posłuch wśród załogi do momentu, w którym aguara nie zaczęła tworzyć iluzji. Pomimo braku kontroli nad podwładnymi, dzielnie utrzymywał statek na wodzie. Po dezercji wszystkich marynarzy, Geralt wraz z Addario Bachem namawiali kapitana do ucieczki z okrętu łodzią, lecz ten jak na prawdziwego kapitana przystało, został sam na okręcie. Prawdopodobnie zatonął wraz ze statkiem.

Dane z książek SapkowskiegoEdytuj

Trzeci, przysadzisty i ogorzały, był żeglarzem w każdym calu i szczególe, wliczając wełnianą czapkę i kolczyk w uchu.
Sezon burz

CiekawostkiEdytuj

  • Pudłorak nie miał zwyczaju zdejmować czapki. Raz to uczynił, gdy aguara pojawiła się na pokładzie. Był wyłysiały.
  • „Prorok Lebioda”, którego kapitanem jest Pudłorak, pierwotnie nazywał się „Meluzyna”. Stanowi to nawiązanie do filmu Podróże pana Kleksa, w którym Meluzyna zakochała się w krabie Pustoraku.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki