FANDOM


Ramon du Lac – hrabia z księstwa Toussaint. Za młodu był błędnym rycerzem i tworzył drużynę rycerską wraz z hrabią Crespi, hrabią de la Croix i Miltonem de Peyrac-Peyran. Otrzymał wraz z nimi misję od książęcej pary, aby wywieźć Sylvię Annę, u której podejrzewano Przekleństwo Czarnego Słońca, poza granice księstwa. Wykonał zadanie, zabierając księżniczkę do Caed Dhu, gdzie zostawił ją na mrozie w podartej koronkowej sukni i bez żadnych pieniędzy. Podczas podróży głodził i obrażał Syannę.

Był doradcą ojca Anny Henrietty. Prowadził szemrane interesy ze światkiem przestępczym, lecz Damien de la Tour nigdy nie zebrał dowodów przeciw niemu, więc nie postawiono mu zarzutów.

Wiedźmin 3: Krew i Wino Edytuj

Jakiś czas przed przybyciem Geralta do księstwa, du Lac został znaleziony martwy przez ulicznych rzezimieszków, którzy po swoim odkryciu natychmiast pobiegli do gwardzistów. Ciało leżało w rynsztoku, ubrane w koszulę nocną i szlafmycę, z poduszką pod głową i szkandelą do ogrzewania pościeli zamiast miecza. Miał złamany kark. Rany wskazywały na długie i bardzo ostre pazury. Sprawa śmierci wydawała się bardzo dziwna, gdyż domownicy zeznali, że wcześniej du Lac spał zamknięty w sypialni swojego domu. Nikt z nich nic nie słyszał i nie wiedział, jak zabójca dostał się do środka, ani jak wyniósł ciało szlachcica na ulicę.

Był drugą ofiarą Bestii z Toussaint, a jego śmierć miała symbolizować śmieszność i jednocześnie zaprzeczenie jednej z pięciu cnót rycerskich – mądrości.

Ciekawostki: Edytuj

  • "Ramon du Lac" po francusku znaczy "Ramon z Jeziora". Takim samym przydomkiem określał się Lancelot, jeden z rycerzy króla Artura.