Fandom

Wiedźmińska Wiki

Ranny zakonnik

3745stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Cr order5 c1g2.png

Ranny zakonnik – anonimowy rycerz Zakonu Płonącej Róży, pojawiający się wyłącznie w epilogu w trakcie wykonywania zadania "Popioły Wyzimy" (w zależności od decyzji gracza).

Uczestniczył w walkach przeciwko wojskom królewskim lub bojownikom Scoi'atel w dzielnicy nieludzi w Wyzimie Klasztornej. Tam zastał go ciężko rannego Geralt, słysząc od niego: "Nie daliśmy rady... ciężkie walki...". Na pytanie wiedźmina o przejście do kanałów odpowiada "Nie dacie rady... zeugl...". Każda następna próba dialogu jest bezsensowna, gdyż rycerz wydaje z siebie tylko jęk: "Aargh!", mimo to wręcza Geraltowi klucz do podziemi. Dalsze losy tego rycerza nie są znane. Co ciekawe, nie ma znaczenia, czy Geralt stoi po stronie Zakonu czy elfów - zakonnik zachowuje się tak samo, jednak druga opcja sprawi, że nie będzie on zaznaczony statusem zielonym, tylko niebieskim (neutralnym), dzięki czemu Geralt jest w stanie zabic go, co w sumie opłaca się ze względu na kilka punktów PD, a klucz da się również wziąc z jego ciała. Jeżeli Geralt opowiedział się za wiedźmińską neutralnością, wówczas zakonnik w ogóle się nie pojawi, a sprawę klucza załatwi Triss Merigold.

Głosu użyczył mu Sławomir Pacek.

Więcej w Fandom

Losowa wiki