Fandom

Wiedźmińska Wiki

Ravanen Kimbolt

3744strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.


Ravanen Kimbolttemerski baron, kuzyn króla Foltesta, jeden z kandydatów do temerskiej korony po śmierci króla oraz członek temerskiej rady regencyjnej. Wydał nieudany wyrok na dzieci temerskiego władcy; miały zginąć, jednak trasa ich podróży została zmieniona przez hrabiego Maravela. W zamian za wymazanie swych czynów wsparł konetabla Natalisa w aresztowaniu hrabiego. 

Uważa, że ludzie niżej urodzeni nie mają prawa do głosu i powinni zajmować się tylko i wyłącznie swoją pracą.

Historia Edytuj

Wiedźmin 2 Zabójcy Królów Edytuj

Po śmierci króla Foltesta w tracie oblężenia zamku La Valetteów, na polach przed twierdzą odbył się zjazd możnych którzy mieli zadecydować o sukcesji tronu temerskiego oraz przejąć władzę. Jako że baron był kuzynem Foltesta miał silne prawa do tronu i to na niego typowano jako nowego króla, jednak w ostatniej chwili powstrzymała jego koronacje Loża. Ponieważ Temeria wciąż nie miała króla, została ustanowiona rada regencyjna, na czele której stanął Interrex Jan Natalis który miał utrzymać porządek w kraju, z racji swojej pozycji baron Ravanen znalazł się w radzie. Nie chciał dopuścić do możliwości objęcia tronu przez bękarty Foltesta, Bussyego i Anais La Valettów, twierdząc że czarny dzień nastanie kiedy Temerią będą rządzić bękarty, i głośno sprzeciwiał się ich prawą przed radą regencyjną, robił to jednak tylko po to aby samemu zasiąść na tronie.

Jednak w obawie przed mocnymi prawami dzieci Foltesta wydał na nie wyrok śmierci, wynajmując bandytów którzy mieli zabić je kiedy te w były w drodze na zjazd w Loc Muinne. Jego plan jednak się nie powód, ponieważ karawana z dziećmi pojechała inną drogą i wpadła w pułapkę hrabiego Lyjusza Maravela, w wyniku czego zabity został Bussy a Anais wzięta jako zakładniczka.

Kiedy zostaje ogłoszony zjazd w Loc Muinne, Kimbolt wyrusza do starożytnego miasta elfów, razem z Janem Natalisem i hrabią Maravelem. Po przybyciu na miejscu poznaje wiedźmina Geralta do którego jest agresywnie i wrogo nastawiony. W trakcie wykonywania zadania Lilie i żmije Geralt może oskarżyć barona przed Natalisem i aresztować go razem z hrabią Maravelem, lub odwrotnie pomóc Kimboltwoi i Natalisowi w aresztowaniu Maravela. Jeśli Geralt nie da się oszukać żadnej ze stron i znajdzie dowody na dwie strony i wyda i barona i hrabiego Natalisowi, ten wezwie do siebie barona i zawiera z nim układ, wobec Kimbolta nie zostaną wyciągnięte żadne konsekwencje, wszystkie dowody wskazujące na jego machlojki zostaną zniszczone, jednak ten nie będzie dalej knuł i pomoże w aresztowania Maravena który stanowi większe zagrożenie.

Dalsze losy Edytuj

Po zakończeniu obrad wrócił do Temerii. Nieznane są jego losy w trakcie III Wojny Północnej.

GaleriaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki