FANDOM


Regan Dahlberg - krasnolud z drużyny Yarpena Zigrina, młodszy brat Pauliego. Zginął pod Mayeną podczas wojny z Nilfgaardem.

Wbrew fabule książki pojawia się w przygodzie "Wesele" do gry komputerowej "Wiedzmin" jako jeden z zaproszonych gości. Wdał się w krótkotrwały romans z księżniczką Addą, jednak spłoszył ją próbą przejęcia inicjatywy w związku i stracił swoją bieliznę, którą Adda pózniej spaliła z powodu nieznośnego smrodu wydobywającego się z niej.

Dane z książek Sapkowskiego

Skądkolwiek przychodzisz przychodzisz i dokądkolwiek idziesz, witaj. Chłopaki! Sami tu! Pamiętasz moich chłopaków wiedźminie? To jest Yannick Brass, ten to Xavier Moran, a to Paulie Dahlberg i jego brat Regan.
Krew elfów

- Pstrągi! – ryknął Paulie, plując okruchami suchara. – Ano chłopaki, w dyrdy do strumienia! Regan! Ściągaj portki! Zrobimy sak z twoich portek.
- Dlaczego z moich?
Ściągaj, migiem, bo ci po karku nakładę, gówniarzu! Mówiła matka, ze masz mnie słuchać?

Krew elfów

Obok, na drugim wozie, walczył Paulie Dahlberg, a Regan, odchylony w tył, wparty nogami w deskę, z trudem utrzymał zaprzęg.
Krew elfów

Regan, potrząsając zakrwawioną czupryną, kuląc się na koźle wśród świstu strzał, wył jak potępieniec i bezlitośnie smagał konie.
Krew elfów

– Za Regana Dahlberga – dodał Yarpen, pochmurniejąc. Geralt pokręcił głową.
– Regan też...
– Też. Pod Mayeną. Sama została stara Dahlbergowa.

Pani Jeziora

Dane z dziennika

Regan Dahlberg - krasnolud, z drużyny Yarpena - jak to ma w zwyczaju ta rasa, bardzo wylewny i przyjazny. Skusił mnie na samogon. Mam nadzieję, że ta decyzja nie będzie mnie dużo kosztować.

Na moim weselu organizowane są coraz dziwniejsze zabawy. Trzeba zacząć uważać na głowę, jak by coś z sufitu miało skapnąć.

Nigdy nawet nie pomyślałem, że Adda mogłaby flirtować z krasnoludem. To co mi powiedział Regan zostanie mi na zawsze w głowie. Niektóre wspomnienia są poprostu bezcenne.

Regan dał mi spróbować jakiejś krasnoludzkiej fajki wodnej. Jeden z najgorszych smaków, jakie kiedykolwiek poczułem. Jeżeli oni to palą, to równiedobrze mogliby jeść kamienie.

Krasnolud zafundował mi jedno z najgorszych doświadczeń w życiu. Bogowie mają go w opiece, jeżeli szybko biega na tych krasnoludzkich nóżkach.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.