FANDOM
Renfri - zwana także Dzierzbą, była pierworodną córką Fredefalka, księcia Creyden, z pierwszego małżeństwa. Zginęła w 1231 roku w Blaviken.

Wygląd Edytuj

Renfri miała nierówno obcięte, sięgające poniżej uszu włosy koloru słomy. Była wysoka i szczupła, prawie dorównywała wzrostem Geraltowi. W Blaviken nosiła aksamitny, obcisły kaftan z ozdobnym pasem, nierówną spódnicę i wysokie buty z łosiowej skóry. Nosiła przy sobie sztylet z rubinem i miecz.

Renfri z filmu.jpg

Kinga Ilgner jako Renfri w serialu

Historia Edytuj

Uznana za jeden z pomiotów Przekleństwa Czarnego Słońca miała zostać zgładzona przez najemnego zbira w lesie. Zbira znaleziono martwego. Później dziewczyna musiała kupczyć swoim ciałem, kraść i zabijać, żeby przeżyć. Po nieudanym (kolejnym) zamachu na jej życie stworzyła wraz z siedmioma gnomami hanzę napadającą na kupców i przejezdnych. W tym okresie szczególnie lubowała się w nabijaniu swych ofiar na naostrzone kołki. Niestety hanza porżnęła się nożami podczas kłótni, prawdopodobnie o podział łupów. Przeżyła tylko Dzierzba. Niedługo po tym wydarzeniu Renfri spotkała się ze Stregoborem, który wpakował ją w bryłę kryształu górskiego i wrzucił do gnomiej kopalni, którą zasypał. Robotę spartaczył, a Dzierzbę znalazł królewicz z któregoś ze wschodnich królestw, odczarował ją i zabrał do domu. Tam zabiła starego króla, a panować zaczął najstarszy syn, już bez rodzeństwa. Po pierwszym przewrocie pałacowym znów zaczęła ścigać Stregobora. W Kovirze dokonała na niego trzech skrytobójczych zamachów, później ścigała go jeszcze w Pontarze i Angrenie. W międzyczasie całkowicie uodporniła się na magię. Ostatnim miejscem w którym szukała Stregobora było Blaviken. Tam, wraz ze swoją drużyną (półelf Civril, Piętnastka, Nohorn, Tavik, Vyr i Nimir) natknęła się na wiedźmina Geralta, który zakończył jej żywot. Wcześniej nieskuteczne próby pozbycia się Renfri, podjęła Aridea. Zamordowanie Renfri spowodowało m.in., że Geralt zyskał przydomek "Rzeźnika z Blaviken".

Wiedźmin (gra komputerowa) Edytuj

Renfri.JPG

Renfri w komiksie

W grze komputerowej "Wiedźmin" wiele osób zwraca się do Geralta przydomkiem "Rzeźnik z Blaviken" (np. strażnicy bramy do Wyzimy Handlowej oraz kapitan straży miejskiej Vincent Meis). Historię zabicia Renfri przez Geralta przytoczyła Biała Rayla na prywatnym spotkaniu z Geraltem w polowym centrum dowodzenia Zakonu Płonącej Róży (zadanie "Płomień, który oczyszcza"). Deidre Ademeyn, jeden z głównych bohaterów przygody "Cena neutralności" z Edycji Rozszerzonej, jest z kolei wzorowana właśnie na postaci Renfri.

Dane z pozostałych źródeł Edytuj

W filmie i w serialu w rolę Renfri wcieliły się Weronika Pelczyńska oraz Kinga Ilgner.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki