Fandom

Wiedźmińska Wiki

Rocco Hildebrandt

3742strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Rocco Hildebrandt - niziołek z jednej z temerskich wiosek. Mąż Incarvili, siostry Milo Vanderbecka. Ojciec Aloe i Yasmin . Mieszkał na swojej farmie z żoną, córkami, babką Petunią, dziadkiem Holofernesem, siostrzenicą Impi oraz Samem Hofmeierem. Wraz z rodziną zabijał bandytów podających się za królewskich wysłanników mających zbierać podatki oraz innych dezerterów, fanatyków i rozbójników. Zabili m.in. Szczupaka i jego bandę.

Dane z książek SapkowskiegoEdytuj

– Dlaczego mamy płacić i dawać? – głos Rocco Hildebrandta drżał lekko, ale wciąż dźwięczały w nim zawziętość i upór. – Powiadacie, że to na wojsko, że to na naszą obronę. A przed głodem, zapytuję, kto nas obroni? Myśmy już i hibernę zapłacili, i liwerunek, i pogłówne, i poradline, i podymne, i ogonowe, i osep, i lich wie, co jeszcze! Mało, toż czterej z tego sioła, w tej liczbie i syn mój własny, zaprzęgi w wojennych taborach wodzą! A nie kto inny, a szurzy mój, Milo Vanderbeck, zwany Rustym, chirurgiem jest polowym, ważną personą w armii. Znaczy się, myśmy z nawiązką nasz łanowy kontyngens wypełnili...
Pani Jeziora

Ruchem tak szybkim, że aż umykającym wzrokowi, Rocco Hildebrandt schylił się do taczek, wyciągnął ukrytą pod rogożą kuszę, podrzucił kolbę do policzka i wpakował Szczupakowi bełt prosto w rozwarte we wrzasku usta.
Pani Jeziora

Pochodzenie imienia Rocco: włoskie.

Więcej w Fandom

Losowa wiki