FANDOM


Rozalinda Pankiera – postać z gry komputerowej "Wiedźmin", niezamężna córka Hobbsa. Występuje wyłącznie w akcie III.

Przez krótki czas stała się bohaterką skandalu, kiedy nawiązała romans z Jaskrem. Pobierała u niego za zgodą ojca lekcje muzyki do czasu, gdy przyłapał ich dwoje in flagranti. Rozgniewany Hobbs wyrzucił śpiewaka z domu, a gdy ten nie odezwał się więcej do Rozalindy, poczuła się tak tym urażona, że nie miała zamiaru oddać mu lutni (zadanie "Lutnia Jaskra"). Dopiero Geralt z Rivii musi się udać do domu Pankierów. Gdy wejdzie na górę, do pokoju dziewczyny, ta natychmiast go zagadnie. Z początku przestraszy się o to, jakimi sposobami Geralt ominął jej ojca. Później wiedźmin może ją przekonywać na różne sposoby (np. "Jeżeli oddasz mu lutnię, udowodnisz mu, że nic dla niego nie znaczysz..."), ale niezależnie od poprowadzenia dialogu można zabrać bez większego problemu lutnię ze skrzyni.

W trakcie rozmowy z Rozalindą można ją uwieść, opowiadając o "wiedźmińskim dotyku". Wówczas Geralt otrzyma wpis do dziennika o bogatych mieszczanach, portret Rozalindy i jej kartę seksu.

Wpis do dziennika: Niezamężne mieszczanki są zazwyczaj surowo traktowane przez rodziców i trzymane w domu. Dlatego są ciekawe świata i nieco znudzone.

Ciekawostki Edytuj

  • Bardzo ciekawy jest szablon postaci Rozalindy - "q3031_daughter.utc" - dostępny w plikach z grą po wypakowaniu ich programem BifRip. W dziale "tag" ma napis "Analia", z kolei w dziale "comment" - "Chutliwa córka kupca z Q3031" (Q3031 może odnosić się do numeru związanego z zadaniem "Lutnia Jaskra"), przypisano jej również w dziale "Profiles" statusy "Behaviour_Defensive" (czyli miała się bronić w przypadku ataku) oraz "Enemy" (czyli wrogie) w stosunku do bandytów Salamandry i różnych potworów, zaś w dziale ze stylami walki otrzymała umiejętność walki sztyletem, poza tym wyposażono ją w wiele skryptów obronnych w tym szablonie. Ponieważ jednak Rozalinda cały czas siedzi w domu, nie ma zbytnio okazji do użycia swych umiejętności, zresztą w szablonie nie zamieszczono żadnej broni, więc nie miałaby ona raczej czym walczyć.

Galeria Edytuj