Fandom

Wiedźmińska Wiki

Rulle Asper

3735stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Rulle Asper (lub Aspen) – kupiec należący do cechu platnerzy, podróżujący wraz z córką, których zwłoki Geralt znalazł niedaleko pałacu Nivellena w opowiadaniu „Ziarno prawdy”. Przed śmiercią odwiedził pałac, by pozostawić tam córkę, lecz spotkał się z odmową. Poniósł śmierć z ręki Vereeny.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni nie miała twarzy, gardła i większej części lewego uda. (...) Mężczyzna leżał twarzą ku ziemi (...) zginął od ciosu w kark (...) nosił skórzaną sakwę (...) Dwa listy, pisane na płótnie, zawilgły od deszczu i rosy, runy rozlały się, zamazały. Trzeci, na pergaminie, był również zniszczony wilgocią, ale czytelny. Był to list kredytowy, wystawiony przez krasnoludzki bank w Murivel na kupca o nazwisku Rulle Asper lub Aspen. (...) uniósł prawą rękę mężczyzny. (...) miedziany pierścień, wrzynający się w opuchły i zsiniały palec, nosił znak cechu płatnerzy.
Ostatnie życzenie

Na odsłoniętym, zdeformowanym karku kobiety wyraźnie widać było ślady zębów. Nie wilczych.
Ostatnie życzenie

Płatnerz i kobieta przyjechali konno (...) Byli ponad wszelka wątpliwość w drodze z Murivel do domu, bo nikt nie wozi ze sobą długo nie zrealizowanych akredytyw. (...) oboje zsiedli lub spadli z koni. Płatnerz zginął natychmiast. Kobieta biegła, potem upadła i również zginęła, a to coś, co nie zostawiło śladów, ciągnęło ją po ziemi, trzymając zębami za kark.
Ostatnie życzenie

Więcej w Fandom

Losowa wiki