FANDOM


Rzeź w Blaviken - to ostatni pojedynek pomiędzy Geraltem, a Renfri i jej kompanami (Vyr, Nimir, Nohorn, Tavik, Civril i Piętnastka). Przybywszy do Blaviken i rozmówiwszy się z Stregoborem wiedźmin musiał podjąć kolejną trudną decyzję.

Historia StregoboraEdytuj

Stregobor próbował za wszelką cenę nie dopuścić do spełnienia przepowiedni i nadejścia Lillit. W tym celu zabijał lub więził dziewczynki podejrzane o noszenie piętna Przekleństwa Czarnego Słońca. Stregobor w poszukiwaniu mutantek opowiada o przepowiedni księżnej Aridei, macosze Renfri, córce Fredefalka, księcia Creyden. Ta za pomocą magicznego artefaktu, Zwierciadła Nehaleni, wskazuje w proroctwie na Renfri jako tę, która sprowadzi śmierć na wielu ludzi w królestwie. Sama Renfri już od najmłodszych lat miała zdradzać objawy podobne do zdiagnozowanych przez magów, m.in. męczenie zwierząt, wydłubanie trzonkiem od grzebienia oka służącej. Obserwujący ją na prośbę księżnej Stregobor przeprowadziwszy kilka magicznych testów potwierdził, że Renfri jest mutantem, którego należy uśmiercić. Wysłano ją z łowczym do lasu, aby ją zabił, jednak ta mu ucieka. Mimo wysłanej za nią obławy dziewczynie udało się zbiec. Czarodziej ukrywał się przed Renfri, która dokonała na niego trzech nieudanych zamachów. Po tym jak jego prześladowczyni uodporniła się na magię, Stregobor ukrył się w Blaviken pod przybranym imieniem - Irion - lecz i tam został odnaleziony.

Historia RenfriEdytuj

Renfri, księżniczka Creyden, prowadziła wygodne i beztroskie życie, lecz jej macocha - Aridea - pragnąc wprowadzić na tron własne dzieci, wykorzystała historię Przekleństwa Czarnego Słońca i skazała Renfri na śmierć. Miała zginąć w lesie przez wynajętego łowczego, lecz udało jej się zbiec. Ciągle tropiona przez Stregobora i macochę, z czasem ze ściganej zamieniła się w ścigającą. Pragnęła dopaść swych prześladowców i dopełnić zemsty.

Historia z BlavikenEdytuj

Geralt zostaje wciągnięty w historię i każda ze stron próbuje przekonać go do swojej wersji. Wiedźmin zgodnie ze swoją polityką neutralności nie opowiada się za żadną z nich utrzymując, że nie ma podziału na większe bądź mniejsze zło.Renfri miała plan aby wywabić czarodzieja z wieży, chciała zastawić na placu zasadzkę i wziąć mieszkańców za zakładników.Geralt przewidział co Renfri planuje zrobić i poszedł do czarodzieja, który powiedział że nie wyjdzie z wieży choćby zabili całą wioskę.Geralt postanowił przeszkodzić Renfri w zabijaniu bezbronnych ludzi i poszedł na plac, ale nie obyło sie bez walki.Po walce nadchodzi przywódczyni bandy i w walce z Geraltem ginie mimo jego ostrzeżeń. Obserwujący krwawą jatkę tłum, a nie rozumiejący jej okoliczności wyprasza w osobie Caldemeyna Geralta z miasteczka. Od tamtego czasu wiedźmin nosi miano "Rzeźnika z Blaviken".

Dane z książek SapkowskiegoEdytuj

- Tak. Widziałem ją w krysztale - czarodziej uniósł różdżkę. - Nie jest sama, prowadzi bandę, to znak, że szykuje coś poważnego. Geralt, ja nie mam już dokąd uciekać, nie znam miejsca, gdzie mógłbym się ukryć. Tak. To, że ty przybyłeś tutaj właśnie w tym momencie, nie może być przypadkiem. To przeznaczenie.
- Co masz na myśli?
- To chyba oczywiste, zabijesz ją.

Ostatnie życzenie

- Jesteś wiedźminem czy nie, psiakrew? Mówią, że zabiłeś kikimorę, przywiozłeś ją na osiołku do wyceny. Stregobor jest gorszy niż kikimora, która jest bezrozumnym bydlęciem i zabija, bo taką ją bogowie stworzyli. Stregobor to okrutnik, maniak, potwór. Przywieź mi go na osiołku, a ja nie pożałuję złota.
- Nie jestem najemnym zbirem, Dzierzbo.

Ostatnie życzenie

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki