FANDOMRzeź w Blaviken – ostatni pojedynek pomiędzy Geraltem, a Renfri i jej kompanami (Vyr, Nimir, Nohorn, Tavik, Civril i Piętnastka).

Przybywszy do Blaviken i rozmówiwszy się z Stregoborem wiedźmin musiał podjąć kolejną trudną decyzję.

Historia Stregobora Edytuj

Stregobor próbował za wszelką cenę nie dopuścić do spełnienia przepowiedni i nadejścia Lilit. W tym celu zabijał lub więził dziewczynki podejrzane o noszenie piętna Przekleństwa Czarnego Słońca. Stregobor w poszukiwaniu mutantek opowiada o przepowiedni księżnej Aridei, macosze Renfri, córce Fredefalka, księcia Creyden. Ta za pomocą magicznego artefaktu, Zwierciadła Nehaleni, wskazuje w proroctwie na Renfri, jako tę, która sprowadzi śmierć na wielu ludzi w królestwie. Sama Renfri już od najmłodszych lat miała zdradzać objawy podobne do zdiagnozowanych przez magów, m.in. męczenie zwierząt, wydłubanie trzonkiem od grzebienia oka służącej. Obserwujący ją na prośbę księżnej Stregobor przeprowadziwszy kilka magicznych testów potwierdził, że Renfri jest mutantem, którego należy uśmiercić. Wysłano ją z łowczym do lasu, aby ją zabił. Ten jednak zlitował się nad nią, „jedynie” gwałcąc i okradając z biżuterii, za co zapłacił życiem podczas samego aktu. Mimo wysłanej za nią obławy dziewczynie udało się zbiec. Czarodziej ukrywał się przed Renfri, która dokonała na niego trzech nieudanych zamachów. Po tym jak jego prześladowczyni uodporniła się na magię, Stregobor ukrył się w Blaviken pod przybranym imieniem – Irion – lecz i tam został odnaleziony.

Historia Renfri Edytuj

Renfri, księżniczka Creyden, prowadziła wygodne i beztroskie życie, lecz jej macocha – Aridea – pragnąc wprowadzić na tron własne dzieci, wykorzystała historię Przekleństwa Czarnego Słońca i skazała Renfri na śmierć. Miała zginąć w lesie przez wynajętego łowczego, lecz udało jej się zbiec. Ciągle tropiona przez Stregobora i macochę, z czasem ze ściganej zamieniła się w ścigającą. Pragnęła dopaść swych prześladowców i dopełnić zemsty.

Historia z Blaviken Edytuj

Geralt zostaje wciągnięty w historię i każda ze stron próbuje przekonać go do swojej wersji. Wiedźmin zgodnie ze swoją polityką neutralności nie opowiada się za żadną z nich utrzymując, że nie ma podziału na większe bądź mniejsze zło. Renfri miała plan, aby wywabić czarodzieja z wieży, chciała zastawić na placu zasadzkę i wziąć mieszkańców za zakładników. Geralt przewidział co Renfri planuje zrobić i poszedł do czarodzieja, który powiedział, że nie wyjdzie z wieży choćby wymordowali całą wioskę. Geralt postanowił przeszkodzić Renfri w zabijaniu bezbronnych ludzi i poszedł na plac, ale nie obyło się bez walki. Po walce nadchodzi przywódczyni bandy i w walce z Geraltem ginie mimo jego ostrzeżeń. Obserwujący krwawą jatkę tłum, a nie rozumiejący jej okoliczności, wyprasza w osobie Caldemeyna Geralta z miasteczka. Od tamtego czasu wiedźmin nosi miano „Rzeźnika z Blaviken”.