FANDOM


Seltkirk z Gulety, znany jako niepokonany biały rycerz – generał armii Aedirn.

Biografia

Turniej w Kaedwen

Jego największym rywalem był generał wojsk Kaedwen Vandergrift, z którym przyszło mu się zmierzyć na turnieju rycerskim w Ard Carraigh, podczas którego Seltkirk pokonał upokarzająco Vandergrifta. W pewnej mierze częścią owego upokorzenia było to, że Seltkirk połamał swemu przeciwnikowi miecz.

Wojna w dolinie Pontaru

W czasie wojny o dolinę Pontaru doszło do wielkiej bitwy pod Vergen. Seltkirk, jako generał, dowodził w bitwie armią Aedrińską. W bohaterski sposób odwracał losy bitwy, gdy Aedirnczycy zaczęli przegrywać. Jedynym Kaedweńczykiem, który mógł go pokonać, był sam generał Vandergrift. Gdy doszło do pojedynku nawet wspaniała magiczna zbroja nie ocaliła Seltkirka. Honorowo poległ na polu bitwy.

W zależności od wybranej ścieżki jego zbroję posiadł Vinson Traut lub Filippa Eilhart.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Gdy trzy lata później Geralt zdejmował przeklętą mgłę z pola bitwy, napotkał upiora Seltkirka, którego zbroja była jednym z symboli potrzebnych do zdjęcia klątwy. Geralt, jeśli był po stronie Roche'a, zdobył zbroję Seltkirka wcześniej - po zabiciu Vinsona Trauta. Jeśli zaś był po stronie Iorwetha, Geralt otrzymał zbroję od Filippy Eilhart po zdobyciu sztandaru Burej Chorągwi i Miecza Vandergrifta.

Galeria

Linki zewnętrzne

Gwent icon Zobacz odpowiednią kartę w samodzielnej wersji Gwinta: Seltkirk