Fandom

Wiedźmińska Wiki

Sierociniec na Krzywuchowych Moczarach

3733strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Sierociniec.jpg

Sierociniec na Krzywuchowych Moczarach - kwatera Pań Lasu położona w sercu Krzywuchowych Moczar. Było to też miejsce przetrzymywania zwabionych łakociami sierot, które miały później zostać przez owe wiedźmy zamordowane i zjedzone. Oprócz pomieszczeń dla dzieci ulokowana tu też była jedna z wielu siedzib Sióstr, w której znajdował się imponujący ołtarz z gobelinem przedstawiającym Panie Lasu w ich "ludzkiej" formie.

Wiedźmin 3: Dziki Gon Edytuj

W Sierocińcu przebywa Anna Stenger, która zawierając pakt z Wiedźmami zobowiązała się do rocznej służby u nich polegającej na pilnowaniu zagubionych sierot. W trakcie poszukiwań Ciri trafia tu także Geralt z Rivii, który dzięki małżonce Barona nawiązuje kontakt z Paniami Lasu i zgadza się na rozwiązanie kwestii Ducha Zaklętego w Drzewo. Jeśli Geralt uwolni Ducha, ten uratuje dzieci z Sierocińca przed śmiercią. Przyczyni to się jednak do śmierci Anny Stenger, Krwawego Barona oraz zniszczenia Sztygar i wymordowania ich mieszkańców. Zabicie Ducha okupi się śmiercią dzieci, Anna dozna za to pomieszania zmysłów.

W jednym z zakończeń Geralt może wrócić do Sierocińca by zabić Prządkę i odzyskać medalion Vesemira, który po jego śmierci dzierżyła Ciri. Po rozprawieniu się z ostatnią z Wiedźm zrezygnowany Geralt spędza ostatnie chwile w Sierocińcu, gdzie prawdopodobnie ponosi śmierć z rąk przybyłych potworów.

Więcej w Fandom

Losowa wiki