Fandom

Wiedźmińska Wiki

Silentville

3739stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Bestiary Armored hound full.png

Silentville alias Ubij - postać z przygody "Wiedźminkołaj" do gry komputerowej "Wiedźmin", wynaturzony bezpański pies z magazynu w dzielnicy biedoty w Wyzimie Klasztornej.

Niczego nie wiadomo o jego przeszłości. Występuje tylko w zadaniu „Cmentarne porządki”, a jego dola zależy od wyboru gracza: jeżeli ghule Ugryź iUduśzostały zgładzone, wówczas trzeba nakarmić Silentville’a mięskiem i przyprowadzić go do wiedźm Halldis i Trzech Czarownic, które z wielkim zachwyceniem przyjmą go jako nowego pupilka i nadadzą mu imię Ubij. W przypadku oszczędzenia ghuli trzeba będzie zabić psa, żeby wziąć z jego ciała obrożę dla jednego ztrupojadów - aby to zrobić, trzeba sprowokować psinę jakimiś inwektywami i dobić ją - walka nie powinna stanowić zbyt wielkich trudności, gdyż jest to dosyć słaby przeciwnik.

Ciekawostki Edytuj

  • Jego imię oznacza „cichą wioskę” (ang. silent – cichy, ville – skrót od village, czyli wioska); pierwotnie miał się nazywać Baskerville, czym nawiązywałby do powieści Arthura Conana Doyle’a – Pies Baskerville’ów (w plikach z przygodą można odnaleźć to imię). Baskerville z książki został opisany następująco: Był to pies – pies czarny jak węgiel, olbrzymi – taki, jakiego dotąd nie widziały oczy żadnego śmiertelnika. Z jego otwartej paszczy buchał ogień, ślepia żarzyły się jak węgle, a po całym jego ciele pełzały migotliwe płomyki. Nigdy nawet w majaczeniach chorego umysłu nie mogło powstać nic równie dzikiego, przerażającego, szatańskiego, jak ten czarny potwór, który padł na nas z tumanów mgły, więc podobieństwo można dostrzec między nim i Silentville'm.
  • Magazyn z Silentville'em nie będzie otwarty przed rozmową z wiedźmami.
  • Silentville nie walczy z Geraltem, kiedy ten będzie walczył z wiedźmami pod koniec zadania głównego.

Więcej w Fandom

Losowa wiki