Fandom

Wiedźmińska Wiki

Skolopendromorf

3896stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze3 Udostępnij


Skolopendromorf.jpg

Wizerunek z Gry Wyobraźni

Skolopendromorf z gry Wiedźmin 3- Krew i Wino.png

Skolopendromorf z dodatku Wiedźmin 3: Krew i Wino

Skolopendromorf (Starsza Mowa: Yghern) – wij, stworzenie kształtem przypominające węża. Ma około dwóch sążni długości, ciemnobrązowy chitynowy pancerz i porusza się na dużej ilości haczykowatych odnóży. Jest bardzo groźny. W walce stara się owinąć wokół ofiary i unieszkodliwić ją jadem, który wytwarzają jego kleszcze.

W „Mieczu przeznaczenia” jeden z nich napada na zbłąkaną w Brokilonie Ciri, jednak zostaje zabity przez Geralta i Braenn.

W grze komputerowej Wiedźmin Edytuj

Pojawiają się wyłącznie na niezamieszkanych obszarach wioski Odmęty, wyskakując spod ziemi i atakując czasami w dwóch lub trzech osobnikach. Są podatne na olej przeciw insektoidom. W zadaniu Zlecenie na skolopendromorfy, elfi rzemieślnik z jaskini elfów na brzegu zapłaci orenami za kilka sztuk chitynowego pancerza tych potworów. Ze szczątków zabitego skolopendromorfa można pozyskać tchawki, gruczoły jadowe i toksyny – składniki do wytwarzania eliksirów. Są odporne na krwawienie, powalenie i oślepienie. Wpis o tych bestiach w bestiariuszu pojawia się po przeczytaniu książki „Cudowny świat insektoidów”.

W przygodzie z Edycji Rozszerzonej "Cena neutralności" pojawiają się czasami w okolicach Kaer Morhen, wpis o nich Geralt posiada już na samym początku w bestiariuszu.

Wiedźmin 3: Krew i Wino Edytuj

Skolopendromorfy wszędzie występują dość często pod ziemią, a trochę rzadziej na powierzchni. Atakują przede wszystkim za pomocą potężnej żuwaczki, jednak posiadają również gruczoł jadowy, który umożliwia im plucie kwasem. Stworzenia te żywią się drobnymi stworzeniami żerującymi na łajnie szarlejów. Podatne są na znak Yrden oraz olej przeciw insektoidom. W zadaniu "Przemiana" są potrzebne ich zmutowane jaja, aby wytworzyć nowe mutacje.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

To coś miało około dwóch sążni długości i było ciemnobrązowe. W pierwszej chwili Geralt pomyślał, że to wąż. Ale spostrzegł żółte, ruchliwe, haczykowate odnóża, płaskie segmenty długiego tułowia i zorientował się, że to nie wąż. Że to coś znacznie gorszego.
(...) Olbrzymi wij uniósł ponad trawy długie, drgające czułki, łowił nimi zapach i ciepło.
(...) Potwór poruszył odnóżami, zwinął się esowato i ruszył do przodu. Jego jaskrawożółte łapy migały wśród traw, równo, jak wiosła galery.
- Yghern! - krzyknęła Braenn.

Miecz przeznaczenia

Zobacz też:Edytuj

Galeria Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki