Fandom

Wiedźmińska Wiki

Sprzedawca drewna

3739stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

People Desperate merchant full.png

Sprzedawca drewna - postac z gry komputerowej "Wiedźmin" (jeden z tzw. commonerów), nieznany z imienia i nazwiska posiadacz wielu przydatnych informacji.

Rola w grze Edytuj

Występuje na targowisku w Wyzimie Handlowej w rozdziale III, zawsze w biały dzień. Mimo, że w statusie jest określony jako "sprzedawca drewna", to niespecjalnie wydaje się parac tą profesją, za to jest szczególnie przeczulony na punkcie ludzi chętnych do kupienia u niego jakichś ciekawych informacji. Tak wiele osób interesowało się jego sekretami, że z czasem porzucił konspirację twierdząc, że srał pies konspirację. Chyba już wszyscy wiedzą, że handluję informacjami. Płacisz i masz. Więc jak będzie?. Ciągle wydaje mu się, że wiedźmin do niego mrugnął w celu poznania pewnej informacji. Po zapłaceniu mu 25 orenów podzieli się z bohaterem jedną z następujących informacji (obraża się, kiedy Geralt po namyśle odmówi zapłaty):

  • Nadchodzące niepokoje: Sytuacja w Starej Wyzimie uspokoiła się, ale to cisza przed burzą. Nieludzie coś knują.
  • Przekleństwo Addy Białej: Królewna Adda na skutek przekleństwa była kiedyś strzygą. Została odczarowana, ale nigdy nie stała się w pełni normalną kobietą. Dworzanie bardzo narzekają na jej dzikie instynkty.
  • Stosunki temersko-redańskie: Podobno król Radowid ma przybyć do Wyzimy na spotkanie z Foltestem. Być może wizyta położy kres wojnie celnej między królestwami. Niewykluczone, że Foltest postanowił wreszcie wydać córkę za mąż
  • Dynastia panująca: Król Foltest jest twardy i rządzi żelazną ręką. Jego jedyną słabością jest miłość do córki.
  • Potęga Salamandry: Organizacja nazywana Salamandrą przejęła władzę nad podziemiem przestępczym. Bandyci na pewno mają potężnych przyjaciół w świecie polityki, inaczej nie osiągnęliby tak ogromnego sukcesu.
  • Rola Jakuba de Aldersberg: Jakub de Aldersberg jest pierwszym Wielkim Mistrzem Zakonu Płonącej Róży i zarazem ostatnim przywódcą Zakonu Białej Róży, który zreformował i przechrzcił. Jego autorytet równa się tylko z autorytetem Foltesta. A jego zapał religijny graniczy z fanatyzmem.
  • Kręgi polityczne: Ostatnio widziano kupca Leuvaardena w towarzystwie czarodziejki Triss Merigold. Co oznacza, że tak zwana Gildia Kupiecka i Loża Czarodziejek łączą siły. Jest pewne, że chodzi o wpływ na politykę Temerii. Na miejscu Foltesta już bym się bał.

Więcej w Fandom

Losowa wiki