FANDOM


Strzyga – humanoidalny potwór powołany do życia za pomocą czarów.

Wygląd Edytuj

Strzyga ma długie, opatrzone ostrymi pazurami ramiona, czerwone ślepia, długie, ostre kły i nieproporcjonalnie dużą głowę.

Opis Edytuj

Strzygi najczęściej powstają poprzez rzucenie klątwy na kobietę w ciąży, przez co dziecko po porodzie umiera, a następnie odradza się pod postacią strzygi. Strzyga jest kobietą przemienioną w potwora na skutek klątwy; przepełnia ją nienawiść i zła wola - nienawidzi wszystkich istot, zabija je i żywi się ich ciałami; toleruje co najwyżej obecność trupojadów; strzyga potrzebuje kryjówki, w której może przeczekać dzień; na schronienie często wybiera sarkofagi w zapomnianych odnogach krypty.

Strzyga jest niezwykle szybka, zwinna oraz ma zdolność infrawizjii. Jej słabą stroną jest niezwykła wrażliwość na srebro. W przypadku niektórych strzyg urok da się odczynić poprzez spędzenie nocy w krypcie, w której strzyga spędza dnie.

W celu zapobieżenia ponownej przemianie zaleca się noszenie inkluza (szafir z pęcherzykiem powietrza w środku kamienia) oraz palenia w sypialni gałązek jałowca, żarnowca i leszczyny.

Geralt odczynił raz urok strzygi - córki Foltesta i Addy - Addę.


Galeria Edytuj