FANDOM


Sukrus – postać występująca w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Najemnik ze Skellige, były pirat, mistrz walki wręcz.

Przed akcją gry Edytuj

W przeszłości Sukrus był piratem, ale porzucił to zajęcie i został najemnikiem. Jednym z jego pracodawców był Hattori, ale pokłócili się, gdy wojownik zażądał premii. Elf nie zgodził się mu jej wypłacić, więc Sukrus odszedł w gniewie.

Inny interes Sukrus próbował ubić z mężem swojej siostry. Szwagier przekonał wojownika, że jeśli ten sprowadzi miód z An Skellig, to obaj się obłowią. Skelligijczyk zrobił to, ale kupiec odmówił zapłaty, argumentując wysokimi kosztami składowania. Sukrus postanowił osobiście rozliczyć się ze szwagrem.

Wiedźmin 3: Dziki Gon Edytuj

Bojąc się ataku ze strony bandytów Tasaka i Ernsta van Hoorna, Hattori prosi Geralta o zorganizowanie ochrony. Wybór elfa pada na Sukrusa, który powinien przebywać w karczmie Złocisty Jesiotr. W momencie, gdy przybywa tam wiedźmin, były pirat właśnie bije się ze swoim szwagrem. Po pokonaniu kupca Sukrus rzuca się na Geralta. Następnie obaj idą do karczmy, gdzie Biały Wilk tłumaczy najemnikowi powód swojej wizyty. Sukrus najpierw chce, aby wiedźmin rozwiązał problem nieudanego interesu ze szwagrem.

Geralt może to zrobić na dwa sposoby:

  1. Użyć znaku Aksji i zażądać, aby kupiec zapłacił Sukrusowi.
  2. Zniszczyć zapasy miodu przywiezionego ze Skellige i pobić szwagra.

Niezależnie od wyboru najemnik zgadza się znowu pracować dla Hattoriego.

Elfi kowal wpada na swój ostatni plan – Geralt i Sukrus mają wykraść składniki rzemieślnicze z magazynu Ernsta van Hoorna. Przed wejściem wiedźmin po raz kolejny spotyka szwagra Skelligijczyka. Kupiec próbuje ostrzec krasnoludzkiego strażnika, ale ten nie zwraca na niego uwagi. Geralt wchodzi do środka i oznacza skrzynie, które mają wynieść ludzie Sukrusa. Na zewnątrz czeka na niego niespodzianka – Ernst van Hoorn i jego bandyci. Dochodzi do walki wygranej przez wiedźmina i jego przyjaciół. Podczas starcia szwagier staje po stronie Sukrusa i obaj mężczyźni ostatecznie się godzą. Nieprzytomnego Ernsta van Hoorna były pirat postanawia wywieźć na Skellige. Nie wyklucza możliwości otworzenia wspólnie jakiegoś interesu.