FANDOM


People Madman

Szaleniec – postać z gry komputerowej Wiedźmin, nieznany z imienia i nazwiska oraz pochodzenia samotny mieszkaniec Wyzimy Klasztornej.

Geralt spotyka go razem z Zygfrydem (ścieżka Zakonu), Yaevinnem (ścieżka nieludzi) lub Triss Merigold (ścieżka neutralności) po zabiciu brux i upiorów z piwnicy jego domu, do której dostali się z podziemi Bezpiecznego Domu.

Na psychice szaleńca głębokie piętno odcisnęła trauma wojenna, panika, dzielenie domu z potworami i przeczucie nieuchronności śmierci, jednak mimo to nie jest agresywny wobec bohaterów, chociaż jego stosunki z nimi cechuje nieufność. Doradza im wyjście z jego domu oknem. Po opuszczeniu chaty Geralt nie może do niej wrócić i spotyka komando osobiście dowodzone przez Yaevinna (ścieżka Zakonu lub neutralności) albo patrol żołnierzy temerskich wysłanych na pomoc bohaterom (ścieżka nieludzi). Szaleniec oznaczony jest statusem koloru niebieskiego, Geralt może go więc zabić. Nie będzie się on w ogóle bronił, jednak z jego ciała wiedźmin nie weźmie żadnego przedmiotu.

Głosu użyczył mu Leszek Zduń.

Dialog szaleńca z Geraltem

  • Szaleniec: Wynoście się stąd! Nic od was nie chcę!
  • Geralt: W piwnicy były potwory...
  • Szaleniec: I tak zginę. Znajdą mnie... dopadną.
  • Geralt: Opanuj się. Jak można się stąd wydostać?
  • Szaleniec: Ja nie mam zamiaru nigdzie iść. Ale wy możecie spróbować oknem.
  • Geralt:: Dzięki.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.