Fandom

Wiedźmińska Wiki

Szkolenie wiedźminów

3796stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Wiedźmini Szkoły Wilka byli szkoleni w warowni Kaer Morhen. Szkolenie było ciężkie i wręcz okrutne. W jego trakcie młody wiedźmin był uczony walki mieczem, szybszego i cichszego poruszania się, leczenia ran zadanych w walce, poznawał potwory, z którymi miał w przyszłości walczyć, uczył się Znaków i odczyniania niektórych uroków. Wiedźmiński trening również uczył tłumienia uczuć (przez co większość osób spostrzega wiedźminów jako bezduszne stwory). W trakcie szkolenia poddawano go Próbie Traw, po której następowały Zmiany. Próbę przeżywało średnio 4 na 10 młodych wiedźminów, podobnie jak Zmiany i Wybór (ostry trening wspomagany sekretnymi ziołami i grzybami, który często kończył się wypadkami śmiertelnymi). W efekcie szkolenie kończył zaledwie jeden - dwóch na dwudziestu kandydatów.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej w Fandom

Losowa wiki