FANDOM


Tailles z Dorndal – młody rycerz zakonu Białej Róży, nosi on czerwony płaszcz oraz żłobkowany, lamowany mosiądzem napierśnik. Jego poród odbierała Nenneke. Jest on porywczy, ma gorąca głowę, nie jest jeszcze znany w zakonie. Chciał się pojedynkować z Geraltem, ale "uderzył się" własnym mieczem.

Dane z pozostałych źródeł Edytuj

W filmie i w serialu w rolę Taillesa wcielił się Rafał Mohr. Jest ulubieńcem lokalnego władcy - diuka Herewarda. Aby zyskać sławę chciał się pojedynkować z Geraltem, jednak w przypadku zranienia go, wiedźmin miał zostać ukarany. Geralt wykorzystał sprytny manewr i sprawił, że Tailles zranił się własnym mieczem.

W prologu Wiedźmina 2 spotykamy Taillesa. Ma on tytuł hrabiego. Co ciekawe jest bardzo podobny do filmowego odpowiednika.

Wiedźmin 3: Krew i Wino Edytuj

Tailles jest jednym z uczestników turnieju rycerskiego w Toussaint. Występuje w nim barwach Zakonu Płonącej Róży, a na piersi ma różę, co sugeruje, że wstąpił w szeregi zakonu.

Jako uczestnik turnieju z ramienia Zakonu został wyznaczony przez Braci Prowadzących, którzy dzięki jego zwycięstwu chcieli polepszyć wizerunek Zakonu w świecie. Wyznaczyli mu fundusz reprezentacyjny w wysokości 784 koron, które mógł odebrać w Banku Vivaldich. Kwota podlegała zwrotowi do wysokości 150%, gdyby Tailles nie zajął miejsca na podium, gdyż wyliczono, że w przypadku przegranej wizerunek Zakonu ucierpi bardziej, niż gdyby Tailles wcale nie brał udziału w turnieju.

Jeśli Geralt bierze udział w turnieju pod imieniem Ravixa z Czteroroga, przed konkurencją konną oskarża wiedźmina o ukrywanie się pod obcym pseudonimem i wyzywa go na pojedynek. Podczas gdy Biały Wilk odpoczywa w karczmie z Guillaumem, Tailles nachodzi ich z dwoma towarzyszami i domaga się satysfakcji. Rozpoczyna się walka na pięści. Po pokonaniu obiecuje Geraltowi, że jeszcze kiedyś się spotkają i w końcu go zabije.Podczas ataku wampirów na miasto , w pałacu można zobaczyć jak bruxa pożera zwłoki Taillesa

Mimo że w poprzedniej części gry był hrabią, w grze Wiedźmin 3: Krew i Wino jest podpisany jako książę.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

-...A to rycerz Tailles z Dorndal.
Geralt ukłonił się niedbale, patrząc na rycerzy. Obaj byli w zbrojach i karmninowych płaszczach ze znakiem Białej Róży na lewym ramieniu.

Ostatnie życzenie

Trzeba oto ci wiedzieć, Geralt, że kapituła zabiega właśnie u Herewarda o nadania dla zakonu, dlatego wielu rycerzy Róży wstąpiło na służbę do księcia. A niemało tutejszych, jak obecny tu Tailles, złożyło śluby i przyjęło czerwony płaszcz, w którym tak mu twarzowo.

Ostatnie życzenie

- Panie Falwick- powiedział Geralt, nie przestając się uśmiechać.- Jeśli on wyciągnie miecz, odbiorę mu go i opłazuję gówniarza po rzyci. A potem wybiję nim drzwi.
Tailles drżącymi rękami wyciągnął zza pasa żelazną rękawicę i z trzaskiem cisnął nią o posadzkę tuż przed stopami wiedźmina.
- Zmyję zniewagę zakonu twoją krwią odmieńcze!- wrzasnął.- Na udeptanej ziemi! Wychodź na podwórzec!
- Coś ci upadło, synku- rzekła spokojnie Nenneke.- Podnieś to zatem, tu nie wolno śmiecić, tu jest świątynia.

Ostatnie życzenie

Tailles zaklął, ciął szeroko, od prawej, stracił na moment równowagę, spróbował ją odzyskać, odruchowo, niezgrabnie i wysoko zasłaniając się mieczem. Wiedźmin (...) walnął na wprost (...) Ciężki brzeszczot grzmotnął ze szczękiem w klingę Taillesa tak, że odbita silnie uderzyła go prosto w twarz. (...) Tailles wił się na ziemi, pluł krwią, skowytał i wył, wcale nie wyglądając na uradowanego.

Ostatnie życzenie

Galeria Edytuj