Fandom

Wiedźmińska Wiki

Talgar

3737stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Herb Talgar.png

herb Talgaru

Talgar - to niewielkie margrabstwo na północy, władane przez Esterada Thyssena, który spędził tu swoje dzieciństwo przebywając na wygnaniu. Leży u stóp Gór Smoczych. Prawdopodobnie kraj ten leży przy zachodniej granicy Hengfors (Malleore), a na zachód od Talgaru leży Velhad. Margrabstwo wchodzi w skład federacji Koviru. W Talgarze zima trwa od września do maja. Lato rozpoczyna się w pierwszy wtorek po sierpniowym nowiu. Z Talgaru pochodziła Bernika.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

- Kłamstwo. Rzeczywiście jednak szybko popadały w apatię, odmawiały jedzenia... Co ciekawe, krótko przed śmiercią zdradzały dar jasnowidzenia. Kolejny dowód mutacji.
- Co dowód, to mniej przekonywający. Nie masz ich więcej?
- Mam. Silvena, pani na Naroku, do której nigdy nie udało się nam nawet zbliżyć, bo przejęła władzę bardzo szybko. Teraz dzieją się w tym kraju okropne rzeczy. Fialka, córka Eyermira, uciekła z wieży za pomocą sznura uplecionego z warkoczy i obecnie terroryzuje Północny Velhad. Bernikę z Talgaru uwolnił idiota królewicz. Teraz oślepiony siedzi w lochu, a najczęściej zauważalnym elementem krajobrazu w Talgarze jest szubienica. Są i inne przykłady.

Ostatnie życzenie

O tym, co na Północy się dzieje, mało kto w sumie wiedział i mało kogo to interesowało. Do Redanii dochodziły - głównie okrężną drogą, przez Kaedwen - wieści o konfliktach hrabstwa kovirskiego z pomniejszymi północnymi władykami. O przymierzach i wojnach - z Hengfors, Malleore, Creyden, Talgarem i innymi kraikami o trudnych do zapamiętania nazwach. Ktoś tam kogoś podbijał i wchłaniał, ktoś z kimś łączył się w dynastycznym związku, ktoś kogoś pogromił i zhołdował - w sumie nie bardzo było wiadomo, kto, kogo i dlaczego.
Wieża Jaskółki

– Myślałem – powiedział Dijkstra – że w Talgarze śniegi nie topnieją nigdy.
Ambasador spojrzał na niego, jakby upewniając się, że to był żart, a nie ignorancja.
– W Talgarze – sam popisał się dowcipem – zima zaczyna się we wrześniu, a kończy w maju. Pozostałe pory roku to wiosna i jesień. Jest także lato... zazwyczaj wypada w pierwszy wtorek po sierpniowym nowiu. I trwa aż do środy rano.

Wieża Jaskółki

– Witaj nam, Dijkstra – powiedział Esterad Thyssen, król Koviru, Poviss, Naroku, Velhadu i Talgaru.
Wieża Jaskółki

- Sto lat temu, są na to liczne przekazy, w Talgarze rosły ogórki i dynie, w Caingorn uprawiano słonecznik i łubin. Obecnie się nie uprawia, albowiem wegetacja wymienionych warzyw jest niemożliwa, jest tam zwyczajnie za zimno."
Pani Jeziora

Więcej w Fandom

Losowa wiki