Fandom

Wiedźmińska Wiki

Tankred Thyssen

3742strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Tankred Thyssen — syn Esterada Thyssena i Zuleyki z Talgaru, następca tronu Koviru i Poviss, Talgaru, Velhadu oraz Naroku. Niedoszły mąż Cirilli z Cintry. Miał dwie siostry: Gaudemundę i Heloizę.

W młodości popadł w złe towarzystwo m.in.: barona Surcratasse, pani de Lisemore i ambasadorowej redańskiej w królestwie Koviru i Poviss. Jeśli miał jakieś zadatki na króla, to na bardzo złego.

Sheala de Tancarville obiecała królowej Zuleyce, że gdy Tankred poślubi Cirillę, wznowi naukę, stanie się pilnym uczniem oraz poważnym i statecznym młodzieńcem. Czy czarodziejka spełniła obietnicę pomimo zniknięcia przyszłej małżonki  — nie wiadomo.

W grze Wiedźmin 3 w 1275 roku jest królem Koviru i Poviss. Pomaga magom w czasie prześladowań i planuje powołanie nowej Kapituły z Triss Merigold na czele. W czasie III wojny z Nifgardem wzorem ojca zachował neutralność.

Informacje z opisu rodu ThyssenidówEdytuj

Następca kovirskiego tronu. Tak przynajmniej planuje jego ojciec.

Dane z książek SapkowskiegoEdytuj

– To Guiscard – wyjaśnił Esterad, wskazując chłopca ruchem głowy. – Mój wnuk, syn mojej Gaudemundy i tego nicponia, księcia Vermuellena. Ale ten malec, Guiscard, to jedyna nadzieja Koviru, gdyby Tankred Thyssen okazał się... Gdyby Tankredowi coś się przydarzyło...
Dijkstra znał problem Koviru. I osobisty problem Esterada. Wiedział, że Tankredowi już się coś przydarzyło. Chłopak, jeżeli w ogóle miał zadatki na króla, to tylko na bardzo złego.

Wieża Jaskółki

– Wracając zaś do snu królowej, powtarzam, może on być spokojny. Królewicz Tankred rozstanie się ze złym towarzystwem. Nie będzie już bywał na zamku barona Surcratasse. Ani u pani de Lisemore. Ani u redańskiej ambasadorowej. (...) Persony, o których mowa (...) nie odważą się już zapraszać i bałamucić królewicza Tankreda. Nie odważą się na to już nigdy. Będą bowiem świadome konsekwencji. Ręczę za to, co mówię. Ręczę też za to, że królewicz Tankred wznowi naukę i będzie pilnym uczniem, poważnym i statecznym młodzieńcem. Przestanie też uganiać się za spódniczkami.
Wieża Jaskółki

– (...) Ale Calanthe, której musiałem o wszystkim powiedzieć, bynajmniej nie bagatelizowała sprawy. Wiem, że miała plany małżeńskie wobec Ciri, chyba szło o młodego Tankreda Thyssena z Koviru, a może o redańskiego Radowida, pewności nie mam.
Wieża Jaskółki

Ciekawostki Edytuj

  • Tankred z Hauteville - jeden z przywódców I krucjaty i regent Księstwa Antiochii.
  • "Tankred" to również tytuł opery Gioacchino Rossiniego.
Thyssenidzi herb rodu Thyssenidów
Godamba Thaess'enScarab ThyssenOtto ThyssenGuido ThyssenKlaudia StarhembergEdmund ThyssenBerengaria ThyssenRamona ThyssenXymena ThyssenEsteril ThyssenMarion ThyssenEudoxia ThyssenBaldwin ThyssenEsterad ThyssenGaudemunda ThyssenHeloiza ThyssenTankred Thyssen
Władcy Koviru i Poviss historyczny herb Koviru i Poviss historyczny herb Koviru i Poviss

aktualny herb Koviru i Poviss

TrojdenGedovius TrojdenidaGerard TrojdenidaEsteril ThyssenBaldwin ThyssenRhydIdiEsterad Thyssen
Królowe
GemmaAgnes z AedirnBlanka z MalleoreZuleyka
Inni członkowie dynastii Trojdenidów i Thyssenidów
GodambaScarabOttoGuidoEdmundBerengariaRamonaAlicjaXymenaMarionEudoxiaGaudemundaHeloizaTankred

Więcej w Fandom

Losowa wiki