Fandom

Wiedźmińska Wiki

Toruviel

3896stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarz1 Udostępnij


Toruviel aep Sihiel – wolna elfka z Dol Blathanna, poddana Filavandrela. Po złapaniu Geralta i Jaskra obchodzi się z nimi okrutnie, na co Wiedźmin, mimo skrępowania, odpowiada równie brutalnie. Później, po powstaniu komand Scoia'tael przystępuje do walki przeciwko ludziom. Geralt spotyka ją ranną w Brokilonie (Chrzest ognia) i uchodzącą z pola bitwy pod Brenną (Pani jeziora). Wtedy też przyjmuje jedzenie od litościwych ludzi, co prawdopodobnie zmienia nieco jej nastawienie do tej rasy i niweluje różnice dzielące obie rasy.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

Stojąca nad Jaskrem elfka miała czarne oczy i krucze włosy, bujnie opadające na ramiona, tylko na skroniach zaplecione w dwa cieniutkie warkoczyki. Nosiła krótki skórzany kabacik na luźnej koszuli z zielonej satyny i obcisłe wełniane leginsy wpuszczone w jeździeckie buty. Biodra miała owinięte kolorową chustą sięgającą do połowy ud.
Kraniec świata

Elfka pochyliła się nad Geraltem. Miała długie rzęsy, nienaturalnie bladą cerę i spierzchnięte, spękane wargi. Nosiła długi naszyjnik z rzeźbionych kawałków złotej brzozy nawleczonych na rzemyk kilkakrotnie owinięty wokół szyi.
Kraniec świata

Elfka o ciemnych, długich, zlepionych skrzepłą krwią włosach zatrzymała konia tuż przy wozie. Siedziała w siodle niezgrabnie przechylona, chroniąc rękę na przesiąkniętym temblaku, wokół którego brzęczały i kłębiły się muchy.
– Toruviel – powiedział, odwracając się, jeden z elfów. – En'ca digne, luned.

Pani Jeziora


Wiedźmin Edytuj

W akcie III możemy dowiedzieć się o niej od Jaskra który wyjawi Geraltowi że spotkali się z nią w dolinie kwiatów.

Toruviel pojawia się również w akcie IV. Po raz pierwszy opcjonalnie możemy ją spotkać obok jaskini elfów. Może zlecić Wiedźminowi zadanie "Chleb powszechni", wysyła nas ona do miasta dając nam 20 orenów na kupienie pięciu bochenków chleba. Jak się okazuje za zgromadzoną sumę możemy pozwolić sobie kupić cztery bochenki istnieje możliwość kupienia piątego bochenka. Oddanie ich kończy misję.

Po otrzymaniu miecza od Pani Jeziora i udaniu się do wioski Odmęty trudno nie zauważyć iż wraz z grupą elfów i krasnoludów przejęła wioskę, biorąc jej mieszkańców za zakładników. Jej wypowiedzi są zależne od wybranej przez nas strony. Pozytywnie do Wiedźmina nastawione (strona Scoia'tael) lub negatywnie (strona zakonu). Po odebraniu Alvina i podjęciu ostatecznej decyzji na wioskę napada zakon, i ona ucieka.

W akcie V jeżeli gramy po stronie elfów pomoże nam z barykadami pokonując zakonników, i wyjawiając że Yaevinn ma plan.

W Epilogu można ją spotkać i otrzymać zaklęcie do miecza lub jej towarzystwo do walki,znika gdy dojdziemy do Jakuba.

Jeżeli Geralt wybierze neutralność elfka zginie. Wiedźmin pomagając wiewiórkom dowie się, że Toruviel uciekła z obławy, a jeśli Biały Wilk stanął po stronie Zakonu, elfka zostaje pochwycona, zgwałcona przez Zakon, a następnie skazana na śmierć poprzez powieszenie.

Galeria Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki