Fandom

Wiedźmińska Wiki

Utopiec

3739stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze3 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.


Utopiec (Muire D'yaeble w dialekcie skelligijskim) - człowiek, który utopił się i pod wpływem magii zamienił się w bezmyślne stworzenie gardzące wszystkim, co żywe.

Żyją na terenach w pobliżu zbiorników słodkowodnych, takich jak rzeki, jeziora, stawy czy bagna. Są wszystkożerne, jednak posilają się głównie tym, co znajdą w pobliżu wody. Atakują i pożerają również i ludzi.

Sprytne i dość inteligentne potwory. Ich taktyka walki polega na przyczajaniu się pod powierzchnią wody i łapaniu ofiar z zaskoczenia. Utopce są dość odporne na krwawienie i większość trucizn, za to jako stworzenia pokoniunkcyjne, są wrażliwe na srebro. Ich wodny tryb życia i budowa ciała uzależniona od wody sprawiają, iż stwory podatne są na ogień.

Z ciał utopców można zdobić składniki alchemiczne, takie jak kwas Ginatzy, mózg czy trupi jad. Ponadto, za trofeum z utopca - mianowicie jego głowę - można odebrać niezłą nagrodę. 

Utopiec w grze WiedźminEdytuj

Nie jest trudny w pokonaniu. Ma długie palce, z błonami między nimi, które ułatwiają mu pływanie, wielkie oczy i jeszcze większe płetwy. Występuje w okolicach wód i bagien najczęściej w grupach. Oskórując go można zdobyć mózg utopca i trupi jad. Najlepiej walczyć z nim stylem szybkim i grupowym. Jest podatny na srebro oraz próby powalenia i podpalenia, dlatego w walce z nim dobrze spisuje się znak Igni oraz Aard.

Dane z oficjalnej strony gry The Witcher Edytuj

"Od czasu do czasu, poddane wpływowi plugawej magii ciała topielców zmieniają się w utopce - bezmyślne stworzenia gardzące wszystkim, co żywe i jedzące ludzkie mięso. Napuchnięte od wody ciała utopców wypełniają trujące gazy, zdolne zranić bądź sparaliżować śmiałków, którzy odważą się zaatakować owe stworzenia."

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

-Co za czasy - westchnął grododzierżca. - Co za parszywe czasy! Jeszcze dwadzieścia lat temu, kto by pomyślał, nawet po pijanemu, że takie profesje będą? Wiedźmini! Wędrowni zabójcy bazyliszków! Domokrążni pogromcy smoków i utopców!(...)
Ostatnie życzenie

Tw3 journal drowner.png

Utopiec w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon

- ...chocia wiedźmak wielce chciwy a na złoto łasy - mamrotała babka, mrużąc oczy - nie dać onemu więcej jak: za utopca srebrny grosz albo półtorak. Za kotołaka: srebrne grosze dwa. Za wąpierza: srebrne grosze cztery...
Ostatnie życzenie

(...) Tego dzieciaka, co w stawie utonął, mógł kurcz chwycić. Ale zaraz wszyscy w krzyk, że to utopiec albo kikimora i że trzeba wiedźmina wezwać...
Czas pogardy


CiekawostkiEdytuj

Galeria Edytuj

Utopiec w grze komputerowej "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów"

Więcej w Fandom

Losowa wiki