FANDOM


Utopiec (w dialekcie skelligijskim Muire D'yaeble – morski diabeł) – człowiek, który utopił się i pod wpływem magii zamienił się w bezmyślne stworzenie gardzące wszystkim, co żywe.

Opis Edytuj

Żyją na terenach w pobliżu zbiorników słodkowodnych, takich jak rzeki, jeziora, stawy czy bagna. Są wszystkożerne, jednak posilają się głównie tym, co znajdą w pobliżu wody. Atakują i pożerają również ludzi.

Są to sprytne i dość inteligentne potwory. Ich taktyka walki polega na przyczajaniu się pod powierzchnią wody i łapaniu ofiar z zaskoczenia. Utopce są dość odporne na krwawienie i większość trucizn, za to jako stworzenia pokoniunkcyjne, są wrażliwe na srebro. Ich wodny tryb życia i budowa ciała uzależniona od wody sprawiają, iż stwory podatne są na ogień.

Z ciał utopców można zdobić składniki alchemiczne, takie jak kwas Ginatzy, mózg czy trupi jad. Ponadto, za trofeum z utopca - mianowicie jego głowę - można odebrać niezłą nagrodę. 

Utopiec w grze WiedźminEdytuj

Nie jest trudny w pokonaniu. Ma długie palce, z błonami między nimi, które ułatwiają mu pływanie, wielkie oczy i jeszcze większe płetwy. Występuje w okolicach wód i bagien, najczęściej w grupach. Oskórując go można zdobyć mózg utopca i trupi jad. Najlepiej walczyć z nim stylem szybkim i grupowym. Jest podatny na srebro oraz próby powalenia i podpalenia, dlatego w walce z nim dobrze spisuje się znak Igni oraz Aard.

CiekawostkiEdytuj

Galeria Edytuj

Wideo Edytuj

Czym jest..

Czym jest... Utopiec

MCH - Wiedźmin Wiki