Wikia

Wiedźmińska Wiki

Utopiec

3293strony na
tej wiki
Komentarze0


Utopiec w grze komputerowej "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów"

Utopiec (Muire D'yaeble w dialekcie Skeligijskim) - człowiek, który utopił się i pod wpływem magii zamienił się w bezmyślne stworzenie gardzące wszystkim, co żywe i jedzące ludzkie mięso.

Utopiec w grze WiedźminEdytuj

Nie jest trudny w pokonaniu. Ma długie palce, z błonami między nimi, które ułatwiają mu pływanie, wielkie oczy i jeszcze większe płetwy. Wystepuje w okolicach wód i bagien najczęściej w grupach. Oskórując go można zdobyć mózg utopca i trupi jad. Najlepiej walczyć z nim stylem szybkim i grupowym. Jest podatny na srebro oraz próby powalenia i podpalenia, dlatego w walce z nim dobrze spisuje się znak Igni oraz Aard.

Dane z oficjalnej strony gry The Witcher Edytuj

"Od czasu do czasu, poddane wpływowi plugawej magii ciała topielców zmieniają się w utopce - bezmyślne stworzenia gardzące wszystkim, co żywe i jedzące ludzkie mięso. Napuchnięte od wody ciała utopców wypełniają trujące gazy, zdolne zranić bądź sparaliżować śmiałków, którzy odważą się zaatakować owe stworzenia."

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

-Co za czasy - westchnął grododzierżca. - Co za parszywe czasy! Jeszcze dwadzieścia lat temu, kto by pomyślał, nawet po pijanemu, że takie profesje będą? Wiedźmini! Wędrowni zabójcy bazyliszków! Domokrążni pogromcy smoków i utopców!(...)
Ostatnie życzenie, str. 11

- ...chocia wiedźmak wielce chciwy a na złoto łasy - mamrotała babka, mrużąc oczy - nie dać onemu więcej jak: za utopca srebrny grosz albo półtorak. Za kotołaka: srebrne grosze dwa. Za wąpierza: srebrne grosze cztery...
Ostatnie życzenie, str. 187

(...) Tego dzieciaka, co w stawie utonął, mógł kurcz chwycić. Ale zaraz wszyscy w krzyk, że to utopiec albo kikimora i że trzeba wiedźmina wezwać...
Czas pogardy, str. 98


CiekawostkiEdytuj

  • Utopce są wrogo nastawione do Bab wodnych. Wzajemnie się wybijają. Stwierdzone przy okazji przechodzenia misji pobocznej od Keiry Metz "Przyjacielska Przysługa".
    • Mimo to, w warunkach rzeczywistych, przy przypadkowym spotkaniu nie dochodzi do agresji.

Więcej od Wikii

Losowa wiki