Wikia

Wiedźmińska Wiki

Utopiec

Dyskusja0
3017stron na
tej wiki

Potwór
Utopiec

54px
Drowner3
Nazwa zwyczajowa Utopiec
Inne nazwy Utoplec, Utopek, Topiec
Klasyfikacja Utopcowate
Występowanie Utopce zamieszkują tereny nad zbiornikami słodkowodnymi - jeziora, rzeki, stawy czy bagna. Niektóre zamieszkują też w sztucznie wybudowanych kanałach w większych ludzkich miastach.
Sposoby odżywania się Są wszystkożerne. Pożywiają się głównie stworzeniami żyjącymi w pobliżu zbiorników wodnych.
Taktyka Czają się pod wodą, starając się złapać ofiarę z zaskoczenia i ją utopić.
Odporności Są w miarę odporne na krwawienie i większość trucizn.
Podatności Jako stworzenia pokoniunkcyjne są wrażliwe na srebro, choć równie łatwo ubić je można inną bronią. Lubią wilgoć - więc są bardzo podatne na ogień.
Składniki alchemiczne i trofea Niezwykle cennym składnikiem alchemicznym występującym w ciałach utopców jest tak zwany "kwas Ginatzy". W alchemii wykorzystywane są też ich mózgi oraz jad trupi. Natomiast trofea z ich głów można sprzedać za całkiem niezłą sumkę.


Tw2 journal drowner

Utopiec - człowiek, który utopił się i pod wpływem magii zamienił się w bezmyślne stworzenie gardzące wszystkim, co żywe i jedzące ludzkie mięso.

Utopiec w grze WiedźminEdytuj

Nie jest trudny w pokonaniu. Ma długie palce, z błonami między nimi, które ułatwiają mu pływanie, wielkie oczy i jeszcze większe płetwy. Wystepuje w okolicach wód i bagien najczęściej w grupach. Oskórując go można zdobyć mózg utopca i trupi jad. Najlepiej walczyć z nim stylem szybkim i grupowym. Jest podatny na srebro oraz próby powalenia i podpalenia, dlatego w walce z nim dobrze spisuje się znak Igni oraz Aard.

Dane z oficjalnej strony gry The Witcher Edytuj

"Od czasu do czasu, poddane wpływowi plugawej magii ciała topielców zmieniają się w utopce - bezmyślne stworzenia gardzące wszystkim, co żywe i jedzące ludzkie mięso. Napuchnięte od wody ciała utopców wypełniają trujące gazy, zdolne zranić bądź sparaliżować śmiałków, którzy odważą się zaatakować owe stworzenia."

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

-Co za czasy - westchnął grododzierżca. - Co za parszywe czasy! Jeszcze dwadzieścia lat temu, kto by pomyślał, nawet po pijanemu, że takie profesje będą? Wiedźmini! Wędrowni zabójcy bazyliszków! Domokrążni pogromcy smoków i utopców!(...)
Ostatnie życzenie, str. 11

- ...chocia wiedźmak wielce chciwy a na złoto łasy - mamrotała babka, mrużąc oczy - nie dać onemu więcej jak: za utopca srebrny grosz albo półtorak. Za kotołaka: srebrne grosze dwa. Za wąpierza: srebrne grosze cztery...
Ostatnie życzenie, str. 187

(...) Tego dzieciaka, co w stawie utonął, mógł kurcz chwycić. Ale zaraz wszyscy w krzyk, że to utopiec albo kikimora i że trzeba wiedźmina wezwać...
Czas pogardy, str. 98


Więcej od Wikii

Losowa wiki