FANDOM


Vergen artbook
Vergen – miasto w Dolinie Pontaru, w północnej części Aedirn zostało założone przez krasnoludy, które wybudowały je w kopalniach w okolicznych wzgórzach, stolica Wolnego Państwa w Dolinie Pontaru (zależnie od wyborów).

Vergen posiada unikalny styl architektoniczny, domy i gmachy są wykute w skałach. Miasto było ważnym ośrodkiem handlu, jednej z dróg wiodących przez nią do wnętrza kraju, a starostą jest Cecil Burdon.

Miasto posiada dwie ufortyfikowane bramy zewnętrzne: Mahakamską wychodzącą na granice Kaedwen i Metalurgów łączącą miasto z centrum Aedirn. Pod miastem ciągnęły się tunele, a największy z nich Tunel Założycieli, który był tajnym przejściem z kamieniołomu.

Dawniej w centrum Vergen funkcjonowała kopalnia nieznanego surowca, ale pojawienie się potworów w szybach zmusiło krasnoludy do ich zamknięcia. Na obrzeżach miasta (w skale) mieszczą się przedmieścia i Stara Brama wychodząca do katakumb i do lasu. Fortyfikacje miasta są wzmocnione różnymi krasnoludzkimi wynalazkami np. tunelem z kotłami pełnymi wrzącego oleju i żurawi górniczych. W posiadaniu miasta znajduje się jedyny na Północy kamieniołom srebrnego marmuru, który został opanowany przez Harpie. W mieście jest tylko jedna karczma i to w niej spędził ostatnią noc swojego życia Seltkirk z Gulety.

Heraldyka Edytuj

VergenCOAartbook

Hymn Edytuj

Pierwsza wersja hymnu Vergen stworzona przez Jaskra:

„Niech powstaną ci
Co równość im się śni.
Co słysząc łopot sztandaru na wietrze
Do płuc chcą wciągać wolności powietrze.
I pójdźmy razem
Stań się naszym bratem
Wybór jest w twoich rękach
Wybieraj więc zatem.
Jak daleko zajdziemy
W tym niezwykłym cudzie?
Ramię w ramię i bok w bok
Elfy, krasnoludy, ludzie...”

Galeria Edytuj

Mapy Vergen Edytuj

Muzyka Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.