FANDOM


Bestiary Vetala full

Spotkałem gadającego ghula. To prawdziwy wybryk natury.

Vetala – stworzenie mityczne, wymysł prostaczków. Opowieści o tym potworze są typowym przykładem miejskiej legendy, która wędruje z ust do ust i z każdym powtórzeniem obrasta w banialuki. Według mieszkańców Wyzimy Vetala jest inteligentnym ghulem lub, jak twierdzą inni, graveirem, który zamieszkuje miejski cmentarz jako udzielny władca trupojadów. Nie tylko mówi po ludzku, ale charakteryzuje się wyszukanymi manierami. Podobno Vetala gustuje wyłącznie w zwłokach i rzadko atakuje żywych, a nawet jeśli to robi, wykazuje się niespotykaną wśród trupojadów kurtuazją.

Występuje w Akcie III i, zależnie od wyborów gracza, w epilogu.

  • Występowanie: według legendy Vetala żyje na miejskim cmentarzu w Wyzimie; istota wysoce inteligentna; inne trupojady czują wobec Vetali respekt.
  • Odporności: niewrażliwy na zwykłe trucizny i odporny na próby powalenia; gruba skóra i sploty mięśni chronią go przed ciosami.
  • Podatności: wrażliwy na srebro i olej przeciw trupojadom.
  • Taktyka: próbuje powalić ofiarę i pożreć ją żywcem.
  • Alchemia: kość graveira, biały ocet i trupi jad.

Zadania

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.